2 Uygulama ile Android'teki Tüm Reklamlardan Kurtulun


Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
908
Tepki Puanı
936
Ödül
41
Konum
Buradayım.
Webmasterların reklam engellemeleri ironik olsa da özellikle mobilde çıkan reklamların bezdirme gibi bir özellikleri var. Aniden “sesli” başlayan video reklamlar, 30 saniye izleme zorunlulukları, tam butona tıklayacakken aniden açılan reklam bannerları…

Birçok kişi mobil cihazlarda reklamlardan kurtulmanın bir yolu olmadığını veya bunu ancak root erişimi ile yapabileceklerini zannediyor. Amme hizmeti sayılabilecek bu içerik ile sadece iki uygulama kullanarak tüm web sayfalarında, tüm “yüklenmiş” uygulama ve oyunlarda reklamlara veda edeceksiniz.

4272

Muhtemelen Zaten Bildiğiniz: Youtube Vanced
Youtube Vanced, XDA koderları tarafından yaklaşık 2-3 yıldır geliştirilen Youtube’ın reklamsız versiyonu. Hem Youtube reklamlarını kaldırıyor, hem de farklı temalar, farklı player ayarları ile uygulamaya ekstra kullanılabilirlik katıyor. Youtube Vanced’i cihazınıza kurmak için öncelikle Youtube’da “oturum açmanızı” sağlayacak olan MicroG uygulamasına ihtiyacınız var.

Adım adım Youtube Vanced yüklemesi:
  1. Buraya tıklayıp XDA’nın Youtube Vanced sayfasına erişin.
  2. Youtube’da oturum açmak için MicroG’ye ihtiyacınız olacak. Son iki sürüm buradaki listede verilmekte. Son sürüm numarasına sahip olanı üzerine tıklayıp indirebilirsiniz.
  3. Eğer indirmeyi mobil cihazda yapıyorsanız dosyalar Google Drive’da bulundukları için başka bir sayfaya aktarılmayacaksınız, sakince Drive’ın indirme ekranının açılmasını bekleyin ve indirme tamamlanana değin farklı bir işlem yapmayın.
  4. MicroG’yi indirip kurduktan sonra aynı sayfada Youtube Vanced’in indirme bağlantılarını kullanabilirsiniz.
  5. Youtube Vanced sürümlerini renk temalarına ayrılmış olarak göreceksiniz ancak yakından bakarsanız bazılarının sadece belli çipsetler ile uyumlu olduğunu görürsünüz. Düşük bir ihtimal ama Samsung’un yada Intel’in özel işlemcilerine sahip bir cihazınız varsa Architecture: All olan sürümleri indirin.
  6. Kurulum sonrasında orijinal Youtube uygulamanızı ayarlardan devre dışı bırakarak karışıklığı önleyebilirsiniz. Vanced’te oturum açtıktan sonra tamamen reklamsız bir şekilde Youtube kullanmaya hazırsınız.
4273

Gerçekten Reklam Engelleyen Tek Uygulama: AdGuard
AdGuard uzun yıllardır kullandığım ve neden halen popülerleşemediğini anlamadığım ve reklam lobisi (gülücük) tarafından tehdit edildiğine inandığım bir uygulama. Play Store’da bulunan ve sadece tarayıcı içerisindeki reklamları engelleyen çakma reklam engelleyicilerden değil. Deneyimlerime göre Youtube ve Facebook (Youtube Vanced’i bu yüzden kuruyoruz) haricinde tüm uygulamalarda ve oyunlarda reklamları engellemenizi sağlıyor.

Adguard root gerektirmeden, reklam engellemesini bir VPN servisi gibi davranarak sunuyor. Ücretsiz sürümünde VPN bağlantısı elbette biraz daha yavaş ancak birçok mobil internet hızının yanında sırıtmayacak kadar da yeterli. Buna rağmen HTTPS ve proxy engelleme özellikleri, daha yüksek hız için mutlaka ücretli lisansının alınmasını da öneriyorum.

Android, iOS, Windows, MacOS uygulamaları bulunan ve Chrome, Opera, Safari gibi tarayıcılar için eklenti sunan AdGuard’ı ücretsiz olarak buraya tıklayıp deneyebilirsiniz.

Kullanım sonrasında memnun kalırsanız, ki yüksek bir ihtimal bayılacaksınız, ayda 2.92 TL ödeme ile hem PC, hem de mobil cihazınız için lisans alabilirsiniz. Kardeşim o ne öyle, verelim parasını kullanalım işte sürekli derseniz de 84 TL’ye hem PC, hem mobil; 38 TL’ye sadece mobil “ömür boyu” kullanım lisansınızı alabilirsiniz. Muhtemelen hayatınız boyunca harcadığınız en verimli miktar olacaktır. Adsense, TRlink geliriniz yüksek; gördüğünüz reklam sayısı az olsun.
 

Üyelik Yaşı
6 Ay
Mesajlar
470
Tepki Puanı
147
Ödül
61
Konum
adana
Yaralı bir konu olmuş işime yaradı :)
 

Üyelik Yaşı
6 Ay
Mesajlar
1,590
Tepki Puanı
612
Ödül
161
Konum
Kocaeli
reklam engelleyici ise mutlaka adguard vardır dedim :)
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.