2020 Web Tasarım Trendleri

Daryl

Entrepreneur
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
10 Ay
Mesajlar
1,469
Tepki Puanı
2,018
Ödül
361
Konum
Antalya
Web sitelerinin tasarımı en az sunulan hizmet kadar önemlidir. Mobil ve tablet tarayıcılar için de kullanışlı olması gereken tasarımlar kullanıcı beklentilerine uygun olarak güncellenir. Renk, yazı tipi, görsel kullanımı ve bilgi donanımıyla fark yaratan 2020 trendlerine hep birlikte göz atalım.

1 - Mikro AnimasyonHızlı yükleme ve mobil kullanım kolaylığıyla dikkat çeken tasarım, küçük animasyonlarla desteklenir. Ziyaretçilere site içinde gezinme aşamasında yol gösteren hareketli görseller, sitenin daha keyifli hale gelmesini sağlar.

2 - Materyal Tasarım (Material Design)

8657


2014 yılından bu yana en popüler tasarımlar arasında yer alan dil, geleneksel tasarım anlayışına renk ve gölge kullanımıyla fiziksel doku benzerliği sağlar. İnce ayrıntılar 3 boyutlu görsellerle desteklenir.

3 - Organik Şekiller

8653


Düz çizgiye yer verilmeyen organik çizimler, doğadaki şekillerden ilham alır. Arka planda çerçeve kullanımının dikkat çektiği bu tasarım, 2020'ye damga vuracak tercihler arasında sayılabilir.

4 - Akıllı VideolarVideoların çekim gücü ve insanlar üzerindeki etkisinden yardım alan bu tasarım, iyi düşünülmüş bir senaryo ve yüksek kalitede bir çekimle en etkili çevrimiçi pazarlama aracı olarak değerlendirilebilir.

5 - Minimalizm

8655


Web tasarımdaki yeni yaklaşım olan minimalizm, 2020'de renklerle desteklenecek. Dikkat çekici olduğu kadar net mesajlar içeren minimalist etki, markanın öne çıkmasını sağlayacak.

8656
 

Üyelik Yaşı
10 Ay
Mesajlar
135
Tepki Puanı
94
Ödül
36
Yaş
31
Forumda böyle işler çıkartabilecek arkadaş varsa referanslarıyla beraber iletişime geçebilir mi?
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.