Adreda - Yenilikçi Görüntülü Reklam Ağı

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
11 Ay
Mesajlar
711
Tepki Puanı
769
Ödül
161
Konum
Eskişehir
Adreda, çevrimiçi reklam anlayışını bir seviye ileri taşımak amacıyla faaliyete geçirilen ve sektörde 7 yılı aşkın bir süredir faaliyet içerisinde olan bir ekip tarafından hazırlanan yenilikçi, gelişmiş bir görüntülü reklam ağı projesidir. Bu proje kapsamında oluşturacağınız reklam kampanyaları günlük milyonlarca kişiye ulaştırılarak hızlı bir şekilde yayılmaktadır.

Adreda, tamamen kullanıcı odaklı bir proje kapsamında geliştirilmekte olup sistem içerisinde reklam veren hesabı oluşturarak dakikalar içerisinde reklam kampanyanızı hayata geçirebilirsiniz. Reklam veren hesabı oluşturan kullanıcılar hedefleri doğrultusunda karşılaşacakları birçok filtreleme özelliği sayesinde doğru kitleye odaklanarak reklamlarını ilgisini çekecek ve geri dönüşüm sağlayacak kişilere ulaştırabilmektedir. Ülke sınırlaması, cihaz sınırlaması, tarayıcı dili, belirli bir siteyi hedefleme ve anahtar kelime hedefleme gibi gelişmiş filtreleme özelliklerimize göz atabilirsiniz.
6262
Görüntülü (Display) Reklam Ağı Nedir?

Kısaca bahsetmek gerekirse Görüntülü (Display) Reklam Ağı; çevrimiçi platformlar üzerinde görüntülü & banner reklam yöntemiyle internet kullanıcılarının karşısına görselle ile çıkmayı hedefleyen reklam, pazarlama ve farkındalık amaçlı oluşturulan kurgu kampanyaların bütünüdür.

Teknolojinin hızlı gelişimi reklam sektörünü de etkilemiş olup, reklamcılık sektöründe önemli değişmelere neden olmuştur. Bu değişimlerin başında Görüntülü (Display) Reklam kavramı gelmektedir. Bu reklam seçeneği reklam veren firmalar ve reklamı görüntüleyen tüketiciler açısından çok daha faydalı bir seçenektir. İnternet kullanımının giderek artmasıyla birlikte önem kazanan Görüntülü (Display) reklamlar, internet üzerinde kullanıcıların sıkça ziyaret ettiği internet siteleri, blog sayfaları ve sosyal medya ağları üzerinde kullanıcıların karşısına çıkmayı başaran reklamlardan bazılarıdır.

Adreda Görüntülü (Display) Reklam Ağı Nerelerde Kullanılır?

Adreda, yenilikçi yapıya sahip bir Görüntülü (Display) Reklam Ağı olması nedeniyle her geçen gün büyüyen ailesiyle haber siteleri, blog sayfaları, oyun siteleri, ticari portal ve forumlar, sosyal ağ platformları, dijital olarak yayın yapan dergiler başta olmak üzere birçok sektörde faaliyet gösteren yayıncı sayfalarında kullanılmaktadır. Her kitleden tüketiciye hitap eden Adreda, reklam verenlerin dilediği şekilde filtreleme yaparak hedef kitlesini oluşturmasına imkan tanımaktadır.

Reklam kampanyası oluştururken, ilgili kurgu kampanyasının başarıya ulaşabilmesi adına temel hedef kitlenizin kim olduğunu belirleyebilir ve reklam kampanyasını oluştururken buna göre gerekli filtrelemeleri yapabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz ilgi çekici görsel ve afişler kısa sürede milyonlarca tüketicinin karşısına çıkarılarak kampanyanızın başarıya ulaşması sağlanacaktır.
 • Yeni bir ürün veya hizmet tanıtımı için,
 • Farkındalık yaratmayı amaçlayan bir kampanya için,
 • Etkileşim sayınızı artırmak için,
 • Ve daha birçok konuda daha fazla tüketiciye ulaşmak için Adreda hizmetinizde.
Adreda Görüntülü (Display) Reklam Ağında Hedefleme Nasıl Yapılır?

Adreda Görüntülü (Display) Reklam Ağı üzerinden oluşturacağınız reklam kampanyalarını bazı kategoriler dahilinde filtreleyerek hedeflemenizi gerçekleştirmeniz mümkün. Bu filtrelemeler;
 • Anahtar Kelime ile Hedefleme,
 • Belirli Bir Bölge (Ülke) Hedefleme,
 • Site Hedefleme,
 • Gelişmiş Hedefleme (Cihaz, Tarayıcı, Tarayıcı Dili vb.),
Adreda Görüntülü (Display) Reklam Ağı sayesinde doğru hedeflemeyi kolaylıkla gerçekleştirebilir, markanız adına gerçekleştirmiş olduğunuz kampanyalarınızda bir başarı elde edebilirsiniz. Hedef kitlenizi doğru tanımlamanız geri dönüşüm oranını artırmakla beraber, kampanyanız için ayırmanız gereken bütçeyi minimize edecektir.

Adreda Görüntülü (Display) Reklam Ağı Nasıl Kullanılır?

Adreda, tüm kullanıcıların rahat ve pratik bir şekilde kullanabilmesi amaçlanarak tasarlanmış bir kullanıcı yönetim paneline sahiptir. Bu panel üzerinde reklam verenler kampanyalarını birkaç tıklama ile oluşturabilir düzenleyebilir ve yeniden yapılandırabilir. Kampanya yönetiminizi gerçekleştirebileceğiniz ve istatistikleri takip edebileceğiniz yönetim paneline ulaşmak için öncelikle Adreda Kayıt sayfası üzerinden üyeliğinizi oluşturmanız gerektiğini belirtmek istiyoruz. Daha sonrasında yapmak istediğiniz işleme göre;
 • Genel İstatistik Özeti
Adreda kullanıcı yönetim paneline giriş yapmanız ile birlikte öncelikli olarak sizi “İstatistikler” sayfası karşılayacaktır. Bu sayfa içeriğinde kampanyalarınız ile ilgili özet niteliğinde bir rapor sunulmaktadır. Günlük olarak kampanyalarınız üzerinden kaç tıklama aldığınız, harcamış olduğunuz bütçe ve ilgili günle ilgili genel TBM maliyetinizin ne olduğu paylaşılmaktadır.
 • Yeni Bir Kampanya Oluşturmak
Adreda üzerinden hedefleriniz doğrultusunda yeni bir kampanya oluşturmak için üst menüde yer alan “Kampanya Oluştur” sekmesine geçiş yapmalısınız. Daha sonrasında kampanyanız ile ilgili detaylı bir filtreleme yapacağınız sayfamız sizi karşılayacaktır. Kampanyanız ve hedefleriniz doğrultusunda filtreleme işlemlerini gerçekleştirebilir, bütçenizi belirterek kampanyanızı oluşturabilirsiniz.
Filtreleme işlemleriniz ardından kampanyanızı oluşturmak için sonraki sayfaya geçiş yapmanızla birlikte sistemimizin sizden kampanyanızda kullanılacak reklam görseli ve yönlendirilecek bağlantı bilgisini isteyeceği sayfa sizi karşılayacaktır. Eğer kampanyanızla ilgili bir reklam görseliniz bulunmuyor ise Text yani metin reklamı olarak da ilgili sayfada başlık ve açıklama alanlarını doldurarak reklam verebilirsiniz.
 • Oluşturulan Kampanyaları Yönetmek
Halihazırda oluşturmuş olduğunuz kampanyalar üzerinde değişikliğe gitmek, hedef kitlenizi ya da bütçenizi güncellemek için üst menüde yer alan “Kampanyaları Yönet” sayfasına giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada kampanyalarınız ile ilgili dilediğiniz işlemi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Bir süre ara vermek istediğiniz kampanyanızı kaldırmak yerine duraklatabilir, hedef kitlenizi güncelleyebilir ya da bütçenizi artırıp-azaltabilirsiniz.
 • Detaylı Raporlar
Kampanyanızın durumu hakkında detaylı raporlara ulaşabilmek için üst menüde yer alan “Diğer -> Kampanya Raporu” sekmesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. İlgili sayfada oluşturacağınız rapora bir isim verebilir ve hangi tarih aralığıyla ilgili veri sunulmasını istiyorsanız giriş yapabilirsiniz. Saniyeler içerisinde sistemimiz size tüm detaylarıyla kampanyanız hakkında rapor sunumu gerçekleştirecektir.
 • Bakiye Yükleme
Reklam kampanyanızın aktif olarak çalışabilmesi, reklamlarınızın tüketicilere gösterilebilmesi ve kampanyanızın kesintiye uğramaması için hesabınızda her zaman bakiye bulundurmanızda fayda var. Hesabınıza bakiye yüklemek için üst menüde yer alan “Para Ekle” sekmesine geçiş yapabilir ve talimatları takip ederek para yükleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Adreda ile Tanışmak için; adreda.com
Yayıncı tarafı bir kaç ay içerisinde açılacaktır, şuan için sadece reklamveren tarafı açık.
 
Son düzenleme:

Zons

𝑆𝑜𝑐𝑖𝑎𝑙 𝑀𝑒𝑑𝑖𝑎 𝐸𝑥𝑝𝑒𝑟𝑡 ❄
Yönetici
Editör

Üyelik Yaşı
11 Ay
Mesajlar
2,341
Tepki Puanı
1,350
Ödül
356
Konum
Gaziantep
Yayıncı tarafı bir kaç ay içerisinde açılacaktır, şuan için sadece reklamveren tarafı açık.
Hocam dört gözle bekliyorum, ''reklamveren'' tarafının açılması.
ayrıca hayırlı uğurlu olsun.
 

Üyelik Yaşı
11 Ay
Bakiye
26,28 TL
Mesajlar
510
Tepki Puanı
341
Ödül
61
Konum
Barcelona
Video sitesinden haber var mı?
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.