Bir "Geliyoo" vardı artık gelmiyor mu?

ststudios

Banlı Üye

Üyelik Yaşı
3 Ay
Mesajlar
137
Tepki Puanı
65
Ödül
36
Yaş
22
Konum
Turkey
Bu konuyu açmak istiyorum cidden ne diyeceğimi bilmiyorum.

Yaklaşık 3 yıl önce mi ne Yaani'nin çıkmasına 1 ay kadar mı ne vardı birden "Geliyoo" diye bir arama motoru ortaya çıktı, açık konuşayım ilk öğrendiğimde gurur duydum hatta Recep Tayyip Erdoğan'dan tebrik mektubu almış 150 mühendisten oluşan bir ekiptiler şahsen ben çok istedim devam etmesini.

REKLAMLAR :)

Neyse işte gel zaman git zaman aradan epey bir zaman geçti tekrar bu konuları araştırdım işte artık Turkcell de Yaani adlı bir arama motoru çıkardı ve işte geldik eteklerinde ki taşları dökmeye nerdeyse 2 ay oldu Geliyoo da hiç bir gelişme yok hala pornografik içeriklere karşı ve modern cami inşa etmek istiyorlar site ile ilgili bir gelişme yok tasarım da değişme falan hiç biri değişmedi resmen mükemmel istikrar hayranım yani 150 kişilik mühendis ekibine tabi bu sıralar Yaani'nin sırları da bir bir ifşa oluyor koskoca Turkcell sitesini 150 liraya site yapan bir Web Developer'a yaptırmış kaynak kodlarda yapan kişinin imzası ortaya çıktığı gibi site kapatıldı ve uygulamaya yönlendirme yapıldı. Uygulama ise USA menşei bir şirket tarafından yapılan uygulama yani onu da kendileri yapmamışlar neyse bu ayıplar ile devam ettiler insanlar unuttu. Şimdi sıra Geliyoo'da ki gelişmelere.... Pardon unuttum gelişme mi? Yok öyle bir şey hala Google tasarımının çakması tasarım duruyor neyse insanlar tasarım benzer olabilir diyor herkes ama sadece logosu değişmiş Google diyebiliriz çünkü site verileri Google'den çekiyor arama sonuçları, resimler(resimler görünmüyor) çeviri vb. Hepsinin Google'dan alıyor neyse bu da 1 kişinin yaptığı site diyorsun susuyorsun o da ne gerçekten bunu 150 mühendis yapıyormuş ve cidden şaka ki bu 7 yılda 10 Milyon lira bütçe ayrılmış.
Duyuyorum sizi Google tabanlı bir arama motoru 10 Milyon lirayı ne yaptı, Geliyoo açıklama yapıyor biz bu parayı nereye harcadık ne yaptık hepsi belgeleri ile birlikte ortada diyor. Sesli güldüm pavyona gidip faturasını dosyaya mı koydunuz kardeşim 10 milyon lirayı nasıl neye harcadınız tasarım CodeCanyonda 15 dolara satılıyor geriye kalan 9.999.985 Milyon lira nerede.

Cidden benden dahil herkesi büyük beklentiler içinde bırakan Geliyoo mühendisliği resmen bir rezalete imza atmış gibi şimdi de girdim baktım hala beta aşamasında Google yakında uzaya çıkar Geliyoo hala beta aşamasında çok eleştiri alan Yaani bile kendini düzeltti(hala uygulamalarında Github'tan yazılan kodları kullanıyorlar) o kadar düzeltti ki bizim arama verilerimizi Bursa'da kurulan veri merkezinde depolayıp satıyorlar. Cidden yazık günah o kadar parayı boşa harcıyorsunuz.
 

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
387
Tepki Puanı
176
Ödül
56
Hocam açmayın şöyle konular rahatsız oluyorum. Bu tür şeyleri hatırlatmayın gözünüzü seveyim, içim yanıyor yav. Adamlarda bu durumun farkında gündeme getirmemeye çalışıyorlar, insanların canı yanıyor bunları duydukça :D
 

Pold

Banlı Üye

Üyelik Yaşı
3 Ay
Mesajlar
310
Tepki Puanı
454
Ödül
56
Konum
38,2436 X 36,9146
Türk insanı savaş dışında tüm konularda ne oldum delisidir,"Köyden İndim Şehire" filmi en iyi ornek olabilir,Köyde standart figurde rol alan insanlar şehir de paraya kavuşunca bir monotom yaşantıdan uzaklaşarak elitleşiyorlar,Türk insani 5 lira bulunca 10 ister 10 bulunca 15 ister 15ide bulunca kendine harcar bu ekipte ilgi yoğunluğundan dolayı parayı kendi cebine atarak ustunu ortmeye calismis.
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.