Çinli Satıcılar Hepsiburada İş Birliğiyle Türkiye Pazarında

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
6 Ay
Ödül
161
Ülkemizin önde gelen E-Ticaret platformları arasında yer alan Hepsiburada, B2CDirect ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda Çinli satıcıları Türkiye pazarına entegre ediyor.
4751
Hepsi Yurt Dışı ile Çinli Satıcılar Türkiye'de
Türkiye'nin en büyük E-Ticaret platformları arasında yer alan Hepsiburada, B2CDirect ile gerçekleştirmiş olduğu iş birliği neticesinde Çinli satıcıların Türkiye pazarına giriş yaparak, ürünlerini satmalarını sağlıyor. Hepsi Yurt Dışı ismini verdikleri bu proje ile birlikte yurt dışından ülkemize gelecek olan ürünlerde herhangi bir ekstra kargo bedeli ödemeniz gerekmiyor. Bunun yanı sıra Türkiye dışından gelecek olan bu ürünler için gerekli Gümrük işlemlerini Hepsiburada bizim yerimize yapıyor.

Gümrük İşlemleri Hespiburada'dan Alışveriş Keyfi Bizden
Malum, yurt dışından ülkemize giriş yapan ürünler ilk olarak Gümrük işlemlerine tabi tutulur. Burada ürün için belirli bir gümrük bedeli belirlenir ve ilgili ödeme yapılmadığı takdirde ürünün ülkemize girişi ve sahibine teslimatı gerçekleştirilmez. Kullanıcılar yani bizlerin yeterli bilgiye sahip olmadığı durumlarda bu işlemlerle uğraması pek mümkün olmayabiliyor. Hepsinden öte alışveriş yaparken neden bununla uğraşmak isteyelim değil mi?

Hepsiburada siparişimiz esnasında ürünlerimizin gümrük bedelini otomatik olarak hesaplıyor ve sepete dahil ediyor. Bu sistem sayesinde Hepsiburada iş ortakları bizim yerimize ürünlerin gümrük işlemlerini gerçekleştiriyor ve zahmetsizce ürünlerin tarafımıza ulaştırılmasını sağlıyor. Şu an için Hepsiburada tarafından belirlenen teslimat süresi 15 gün olarak girilmiş. Fakat ilerleyen aylarda bu sürenin 10 güne kadar düşürüleceği ve uygun fiyattan sunulacağı belirtilen Express Kargo seçeneği ile 7 iş gününe kadar düşürülebileceği söyleniyor.
4752
Hepsi Yurt Dışı ile İlgili İlk İzlenimim Nasıl?
Bu yazıyı hazırlarken bir yandan gerek ürünler olsun gerekse sistemin detaylarını biraz inceleme fırsatı buldum. Öncelikle ayrı bir site olarak değil standart bir Hepsiburada satıcısı gibi B2CDirect firması "GOB2C" adında bir mağaza ile hizmet veriyor. Halihazırda ben bu yazıyı yayınlarken 10 Binin üzerinde ürünü satışa çıkaran mağazada enteresan birçok ürün var diyebilirim.

Elbette bu ürünlerin kalitesi tartışılır fakat 10-15 TL gibi fiyat aralığında birçok kablosuz kulaklık dahi bulunabiliyor. Örnek olması açısından 17,90 TL değerinde bir ürünü sepete eklediğinizde bu ürünün gümrük vergisi dahil fiyatı 21,48 TL oluyor. Fakat sepet tutarınız 50 TL'yi geçmediği durumlarda standart Hepsiburada sisteminde olduğu gibi ekstra kargo ücreti yansıyacağını belirtmek istiyorum. Son olarak T.C. numaranızı eksiksiz ve doğru girmediğiniz takdirde gümrük işlemleri nedeniyle ürün size ulaşmayacaktır bilginiz olsun. Bütçeniz sınırlı ise açıkçası alıp denemeye değer gibi duruyor. Yinede bir süre bekleyip neler olacağını görmekte fayda var :) Yurt Dışından gelen ürünlerin tam listesine ulaşmak için BURAYA tıklayabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Biraz reklamvari bir yazıya benziyor olsa da Aliexpress gibi platformlara alternatif olarak benzeri ürünlere Türkiye içerisinde güvenilir ve bilinen bir firmadan ulaşabilecek olmamız sevindirici bir durum. Bu nedenle sizlerle paylaşmak istedim.

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
6 Ay
Ödül
161
Güzel bir anlaşma olmuş , eline sağlık @enginozturk hocam.
Kesinlikle katılıyorum biraz düzgün yürütülürse anlaşma biz tüketiciler için çok güzel bir ortam oluşur çünkü yerli firmalarda Çin rekabetini üstlerinde hissedince indirim yapma gereği hissedecektir diye düşünüyorum.
Artık dolar üzerinden mal almayız :)

Ellerine sağlık @enginozturk
Teşekkür ederim :) Bir nevi yine dolar üzerinden alınıyor gibi oluyor sadece TL'ye çeviriyor Hepsiburada muhtemelen tabi kendi özel fiyatlarıyla büyük oynama olmazsa ufak değişimlerde sabit tutarlar büyük ihtimalle fiyatları.

Üyelik Yaşı
5 Ay
Ödül
161
Kesinlikle katılıyorum biraz düzgün yürütülürse anlaşma biz tüketiciler için çok güzel bir ortam oluşur çünkü yerli firmalarda Çin rekabetini üstlerinde hissedince indirim yapma gereği hissedecektir diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim :) Bir nevi yine dolar üzerinden alınıyor gibi oluyor sadece TL'ye çeviriyor Hepsiburada muhtemelen tabi kendi özel fiyatlarıyla büyük oynama olmazsa ufak değişimlerde sabit tutarlar büyük ihtimalle fiyatları.
ucuuuz mal var :D

sonra diyolar ki: "Bimden çin ürünü aldım 1-2 gün dayanmadı" :ROFLMAO:

Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.