CloudFlare Çöktü, Milyonlarca Siteye Erişilemedi


Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
908
Tepki Puanı
936
Ödül
41
Konum
Buradayım.
Milyonlarca site tarafından SSL ve DDOS koruma hizmetleri için kullanılan Cloudflare çöktü. Bugün (2 Temmuz 2019) saat 16.45 itibariyle başlayan kesinti nedeniyle Cloudflare kullanan sitelerin hiçbirine erişim sağlanamadı. Ancak etki sadece bu kadarıyla sınırlı değil.

DNS Ayarı 1.1.1.1 Olan Cihazlar İnternete Bağlanamadı
Cloudflare’in DNS servisini kullananlar sunucularda yaşanan aksaklıktan en büyük zararı görenler oldu. Cloudflare 2009 yılından beridir web sitelerinin güvenliğini sağlama konusunda marka olmayı başarabilmiş birkaç şirketten biri. Dolayısıyla hem site güvenliği, hem ağ güvenliği için en çok tercih edilen adres. Ancak sadece 2019 yılı içerisinde 6 kez sunucular bugün olduğu gibi erişime kapandı ve CloudFlare’in güvenliği tartışılır hale geldi.

Cloudflare çöktü mü?

CloudFlare En Son 1 Hafta Önce Çöktü
En son 7 gün önce çöken Cloudflare son yaşananların ardından gerekli önlemleri alamamış gibi görünüyor. Hack ve DDOS’a karşı koruma sağlayan bir sitenin hacklenmesi, üstelik 1 haftada iki kez bu olayın tekrarlanması şirketin itibarını hiç şüphesiz büyük oranda zedeleyecek.

Kesinti Ne Kadar Sürdü?
Cloudflare sunucuları 17.10 itibariyle tekrar aktif hale geldi. Bu 25 dakikalık, üstelik yoğun internet kullanımının olduğu saatlerde yaşanan kesintinin web sitelerine olan maliyeti maalesef iki basamaklı bir rakamdan çok daha fazla.
 
Son düzenleme:

Zons

𝑆𝑜𝑐𝑖𝑎𝑙 𝑀𝑒𝑑𝑖𝑎 𝐸𝑥𝑝𝑒𝑟𝑡 ❄
Yönetici
Editör

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
2,092
Tepki Puanı
1,112
Ödül
356
Konum
Gaziantep
@baydogan hocam Ellerine sağlık mükemmel makale için :)
 

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
709
Tepki Puanı
228
Ödül
56
Haydaa ben daha önce paylaşmıştım. :( Üzdünüz
 

Üyelik Yaşı
5 Ay
Mesajlar
185
Tepki Puanı
67
Ödül
21
Ondanmı bende pc me kızıyordum kaçkere yeniden başlat yaptırdım :D
 

Son Eklenenler Yazılar

Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.