Dikkat Etmen Gereken 6 Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Phantaso

Profesyonel Metin Yazarı

Üyelik Yaşı
6 Ay 2 Haf.
Mesajlar
59
Tepki Puanı
82
Ödül
36
Yaş
26
Konum
Afyonkarahisar
Sosyal medya işletmeler için artık bir pazar haline geldi. Kendi çapında ufak bir işletmen varsa Amerika'dan bir müşteri edinebilmek için sosyal medyanın gücünü kullanmak durumundasın. Bir markanın güvenilir olup olmadığı takipçi ve beğeni sayıları ile belirlenmez. Dijital pazarlama konusunda kullanabileceğin stratejileri size 10 madde üzerinden anlatmaya çalışacağım.

Chatbot Kullanmaya Başlayın
8698

Son zamanlarda hiç büyük bir şirketin Facebook sayfasına mesaj attın mı? Eğer attı isen bir arkadaş gibi sana otomatik, bot mesajlar geldiğini göreceksin. Herhangi bir kodlama bilgisine gerek kalmadan ekleyebileceğin Chatbot'lar, müşterileri ve hedef kitlene 24 saat boyunca teknik destek vermektedir. Sen uyurken dahi bedava müşteri temsilcin olacak, ne kadar güzel bir şey değil mi?

Müşterilerinize Kişisel Bir Deneyim Ortamı Oluşturun
Chatbot sadece gün içerisinde kendisine otomatik olarak tanımlanmış görevleri yerine getirirler. Messenger sistemi üzerinden Chatbot'una daha kapsamlı görevler tanımlayın. Örneğin otomatik kargo takip sistemi entegre edebilir ya da ödeme bildirimleri yapmalarını sağlayabilirsiniz.

İçerik Pazarlama Stratejisine Sahip Olun
Dijital pazarlamanın belki de en önemli kriterlerinden birisi içerikleri doğru bir şekilde pazarlamaktır. Özellikle büyük işletmeler, içerik pazarlaması yapmayı bilmiyor ya da yapamıyorlar. Doğru zamanda, doğru kişi tarafından hazırlanan içerikler hedef kitleye daha kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. İçerik pazarlama konusunda bir fikriniz yoksa bu alanda uzman kişilerden destek almaya çalışın.

Kitleleriniz İçin Bir Topluluk Oluşturun
8699

Dışarıdan bakıldığında bir robot olmadığınızı kitlenize yansıtmanız gerekiyor. Sosyal medya içerisinde yer alıyorsanız sosyal olduğunuzu hissettirmelisiniz. Sürekli ticari ya da marka ile ilgili paylaşımlar yapmak takipçilerinizi sıkabilir. Bazı zamanlarda takipçilerinize sorular sormalı, onlarla hoş vakitler geçirmeye çalışınız. Oluşturacağınız bu topluluk üzerinden dahi yeni kişiler elde edebilirsiniz.

Markanızı Savunun
Markanızı seven, benimseyen insanlar en doğal reklam araçlarınızdan birisidir. Aslında yeni müşteriler elde etmekle boşa uğraşıyoruz. İlk olarak elimizdeki mevcut müşterilere ulaşmalı, onları olabildiğince memnun etmeliyiz. Daha sonrasında onlar zaten önermelerde bulunarak bizi, markamızı yüceltecektir. Markanızı her alanda savunan kişilere değer vermeli, onlara markanızı elinizden geldiğince tanıtmalısınız.

Sosyal Medyaya Özel Bütçe Oluşturun
8700

Sosyal medya artık geleceğin en aktif pazarlama alanlarından birisi olacaktır. Bu alanda başarı elde etmenin yolu ise doğru miktarda bütçeyi doğru zamanda ve doğru şekilde kullanmaktır. Ürün ve hizmet tanıtımı mı yapacağınız, marka bilinirliği mi oluşturacağınıza karar vermeli, bütçenize bu yönde özel olarak harcamaya özen göstermelisiniz.

Bu liste aslında uzadıkça uzar. Ancak geçmişte pazarlama stratejisi olan birçok etmen günümüzde aktif olarak kullanılmaya devam ediliyor. Bu nedenle bu yazımız içerisinde daha çok özel kişilerce bilinen, uygulandığında güzel etkiler veren stratejiler hakkında bilgi vermeye çalıştık.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst