Dünya Genelinde Instagram ve Whatsapp'a Erişim Sorunu Devam Ediyor

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
711
Tepki Puanı
768
Ödül
161
Konum
Eskişehir
Türkiye genelinde yaklaşık olarak 16.00'da başlayan Whatsapp, Instagram ve Facebook'a erişim sorunları hala devam etmekte. Birçok kullanıcı Whatsapp üzerinden arkadaşlarına fotoğraf ve video gönderip, alırken sorunlar yaşamaya başladığını bildirirken Instagram üzerinde hikayeler başta olmak üzere birçok fotoğraf ve videonun açılmadığı bildirilen şikayetler arasında yer alıyor. Birçok kullanıcı birbiri ile bağlantılı bu 3 büyük sosyal medyada yaşanan problemi alternatif sosyal medya olan Twitter üzerinden bildiriyor. Bunun yanı sıra ilgili firmanın Türkiye yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre sorunun yalnızca ülkemizle sınırlı değil global çapta olduğu kayıt edildi.
3927
Whatsapp, Instagram ve Facebook'a Erişim Sorunu

Whatsapp üzerinde mesaj gönderim işlemlerinde herhangi bir aksama gözlemlenmiyor olsada fotoğraf ve videolar alıcılar tarafından indirilemiyor ve bir uyarıyla karşılaşıyor. Bunun yanı sıra Instagram kullanıcıları akışı yenilerken zaman zaman hatalarla karşılaşıyor. Son zamanlarda benzer bir hata daha yaşayan 3'lü birçok kullanıcının yoğun bir şekilde kullandığı sosyal ağların başında gelmesi sebebiyle iletişim problemlerinin yaşanmasına da neden oluyor.
Facebook Tarafından Yapılan Açıklama
Facebook yetkililerinin Twitter üzerinden "#facebookdown" etiketini kullanarak yapmış oldukları açıklama şu şekilde; "Bazı kişilerin uygulamalarımızda resim, video ve diğer dosyaları yüklerken ya da gönderirken sorun yaşadıklarının farkındayız. Yaşanan sorun için üzgünüz ve işleri en kısa sürede normale döndürmek için çalışıyoruz." diye bildirildi.
Bakan Yardımcısı: Dünya Genelinde Kesinti Yaşanıyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcı Ömer Fatih Sayan, yaşanan kesinti ve erişim problemleri sonrasında sosyal medya hesabı üzerinden kısa bir açıklamada bulunarak şu sözleri bizlerle paylaştı; "Instagram, Whatsapp ve Facebook servislerinde dünya çapında kesintiler yaşanmaktadır. Global kaynaklı bir sorundan ülkemizdeki kullanıcılarda kısmi anlamda etkilenmektedir." sözlerini Twitter hesabı üzerinden paylaştı.
Hangi Bölgelerde Erişim Sorunu Yaşanıyor?
DownDetector internet sitesi tarafından paylaşılan verilere göre yazıyı paylaşmış olduğumuz dakika itibariyle sorun yaşayan kullanıcıların bildirimleri doğrultusunda oluşturulmuş harita şu şekilde;
3926
 

Son Eklenenler Yazılar

Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.