Elveda Zombi Üyelikler - Netflix'ten Ticari Ahlak Dersi

enginozturk

Geldim...
Yönetici
Moderatör

Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay
Mesajlar
848
Tepki Puanı
1,009
Ödül
361
Konum
Eskişehir
Dünyanın en popüler aboneliğe tabi dizi ve film yayın platformlarından birisi olan Netflix'e daha öncesinde aboneliğini başlatmış fakat aktif olarak içeriklerden yararlanmayan oldukça fazla kullanıcı yer alıyor. Netflix yönetimi aldığı son kararla birlikte aktif olmayan kullanıcıların önüne geçmek ve kullanıcı memnuniyetini artırmak amacıyla bu kullanıcıların aboneliklerini iptal etme kararı aldı.
15003
Netflix'ten TİCARİ AHLAK Dersi

Netflix, dünyanın dört bir yanında özel olarak oluşturulmuş ücretli abonelik paketleri arasından seçim yaparak kayıt olmuş milyonlarca aktif üyesi bulunan gelişmiş bir Film & Dizi izleme platformu. Bu kullanıcılar Netflix servisi tarafından sunulan tüm imkanlardan kesintisiz olarak yararlanma fırsatı buluyor. Fakat, aktif olarak Netflix'e ödeme gerçekleştirmeye devam eden ama hiçbir içeriğe göz atmayan & kısaca hiç içerik izlemeyen de oldukça fazla kullanıcı bulunuyor. Netflix, almış olduğu son kararla birlikte bu kullanıcıları tespit ederek aboneliklerini iptal edecek bir uygulamayı devreye soktuğunu açıkladı.

Netflix, geçtiğimiz saatler içerisinde almış olduğu kararla birlikte gerek iş dünyasını gerekse birçok kullanıcıyı bir hayli şaşırtacak bir karara imza attı. Şirket, son 1 yıl içerisinde hiçbir içeriğe erişim sağlamamış kullanıcıların ekranına "Aboneliğinizi sürdürmek istiyor musunuz?" ya da buna benzer bir soru yönetmeye başladığını bildirdi. Sistem tarafından otomatik olarak sorulan bu soruya abone tarafından herhangi bir yanıt gelmez ise sistem otomatik olarak aboneliği devre dışı bırakacak. Ayrıca, aboneliği sonlandırılan kullanıcılar 10 ay içerisinde kaldıkları yerden devam edebilecek.

Elveda ZOMBİ Üyelikler

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada; tabiri caizse "Zombi" olarak nitelendirilen bu hesaplar mevcut ücretli Netflix abonelerinin %1'ini dahi oluşturmadığının altı çizildi. Yapılan bu açıklama bizlere şunu gösteriyor; Netflix şirket olarak bu ve bunun gibi hesaplardan elde edeceği kazanca ihtiyaç duymuyor. Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada şu sözlere de yer verildi;

"Netflix'te istediğimiz son şey, kullanmadıkları bir şey için ödeme yapan insanlar. Bu durumun insanların zor kazanılan parayı idareli harcamasını sağlayacağını umuyoruz."
 

Üyelik Yaşı
1 Ay 2 Haf.
Mesajlar
308
Tepki Puanı
85
Ödül
41
Konum
İstanbul
Netflix diye okunur adam diye yazılır.
"Netflix'te istediğimiz son şey, kullanmadıkları bir şey için ödeme yapan insanlar. Bu durumun insanların zor kazanılan parayı idareli harcamasını sağlayacağını umuyoruz."
 

Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay
Mesajlar
267
Tepki Puanı
385
Ödül
56
Konum
Mexico
"Bu durumun insanların zor kazanılan parayı idareli harcamasını sağlayacağını umuyoruz."

Buram buram adamlık kokan cümle :)
 
Üst