En İyi 5 Hacker Dizisi


Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
908
Tepki Puanı
936
Ödül
41
Konum
Buradayım.
Bilgisayar başında çokça vakit geçirip de hacker olmaya merak salmamış, ucundan da olsa araştırmamış kimse yoktur sanırsak. Belki hacker olamadık ama hayallerimizi de satmadık ya! İzleyerek içinizdeki hacker çocuğu bir nebze avutacak, belki de gerçekten bu konuda size bir şeyler katacak en iyi 5 hacker dizisi listesi huzurlarınızda! (tam burada sahneye sis veriliyor ve volkan konfetiler ateşleniyor.)

Sıyırmış Hacker Dizisi: Mr. Robot

4453

Elliot, o sadece bir hacker değil, aynı zamanda bir aktivist, bir kahraman, bir casus ve deli. İki tuşa basıp bankaların güvenlik sistemine girilen hacker tiplemelerinden sıkıldıysanız Mr. Robot size ilaç gibi gelecek; çünkü hack, dizide sadece bir unsur. Asıl kurgu (bakış açınıza göre değişir) belki bir çocuğun babasına olan özlemi, belki de kapitalizme karşı mücadele. Mr. Robot dizisi her yeni bölüm ile daha da karmaşık hale gelebilmek gibi enteresan bir özelliğe sahip. Aslında tam da bu özelliği sayesinde sürekli sonraki bölüme merak duymanız sağlanıyor. Ama baştan söyleyeyim, diziyi anlayabilmek için çok iyi bir hafızaya ve sabra ihtiyacınız olacak.


Şirketlerin Yatış Departmanı: The IT Crowd

4454

Bir şirketin bilişim departmanında çalışan 2 cins adamın ve bir hanımefendinin 5 sezon boyunca süren müthiş komedisi. İşin açığı, tam olarak bir hacker dizisi sayılmaz. Daha çok bilgisayardan anlayanlar ile interneti bir tuşa basarak kapatabileceğini sananlar arasında yaşanan garip durumlar diyebiliriz. Eğlenceli, göbek üstünde fıstık yerken izlemelik bir dizi.


Robotlar Aklımızı Alıcak: Westworld

4455

Yayınlanan ilk bölümüyle yılların dizi bağımlısı bana şu cümleleri söyleten dizi “şerefsizim benim aklıma gelmişti, o çok belli etti kendini, dedim ben robot diye”. Bir çocuk merakı ve bir yetişkin endişesiyle izleyeceksiniz Westworld’ü. Sanal gerçekliğin artık gerçeğin ta kendisiyle yarışır hale geldiği bir dönemde ve bu dönemde yaratılmış bir sanal dünyada geçiyor dizimiz. Sanal dünya ise bir vahşi batı kasabası olarak tasarlanmış, zaten bu yüzden de adı Westworld. Zengin abiler, ablalar buraya girip takır takır herkesi vuruyor, eğleniyor ve çıkıp gidiyorlar. Tabii vurdukları kişiler birer yapay zeka ürünü. Ne olsa beğenirsiniz! Aa, bu yapay zekalı robotlar olayın farkına varmasınlar mı!


Garajda Milyarlık Şirket Kurmak: Silicon Valley

4456

Google’dır, Facebook’tur; bunlar hep garaj menşei biliyorsunuz. Silikon Vadisi’nde bugün yerleşke sahibi firmaların çoğu aslında basit girişimcilikler ile ortaya çıktılar. Adı konusunda çokta kendisini zorlamamış Silicon Valley dizisi de Mike Judge ve birkaç girişimci arkadaşının 80’lerde Pied Piper adındaki bir yazılımı ortaya çıkarmalarını ve bu yolda çektikleri sıkıntıları anlatıyor. Ama tüm bu anlatım mizahi öğelerle bezendiği ve ilginç bir kurgu modeli uygulandığı için 4 sezonun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile.


Rıza Baba’nın Bastonlusu: Person of Insterest

4457

Nedense benim bir türlü sevemediğim, hatta “bu dizi Arka Sokaklar’ın ajanlısı, Rıza Baba da biraz kilo vermiş” diye tanımlamaya kalkıştığım Person of Interest’i benden başka kim izlese beğeniyor. Siz de izleyin, siz de beğenin. Şimdi bak topal bir adam var, bir tane de CIA, kung-fu falan ajanı var; topal olan adam kameralardan insanları analiz eden bir yazılım yapmış, suç işleyecek olanları tespit ediyor, sonra ajana bunları söylüyor, ajan da gidip daha suç işlememiş “masum” insanların ağzını suratını dağıtıyor. Ha, ama sizin izlerken odaklanmanız gereken nokta, insanların davranışlarının bile analiz edilebildiği ve bunlardan çok isabetli tahminler alınabildiği. Bu açıdan dizi size tahmin edebileceğinizden çok daha fazla "gerçek" sunuyor.

 

Üyelik Yaşı
6 Ay
Bakiye
2,92 TL
Mesajlar
457
Tepki Puanı
205
Ödül
61
Mr. Robot 3. Sezon 3. Bölümdeyim. Sizin bir konu altında yazmış olduğunuz tavsiyenizle başlamıştım. Gerçekten çok güzel bir dizi. Ancak galiba yarıda kalmış, doğru mu?
 

Üyelik Yaşı
5 Ay
Mesajlar
702
Tepki Puanı
243
Ödül
61
Konum
Kastamonu
Film olarak "Kod Adı Kılıç Balığı" bunu izleyebilirsiniz gayet güzel bir film
 

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
871
Tepki Puanı
350
Ödül
61
Konum
saklıköy
ben kimim yokmu hocam
 

Üyelik Yaşı
5 Ay
Bakiye
0,00 TL
Mesajlar
211
Tepki Puanı
83
Ödül
41
How to sell drugs online var, tam hacker dizisi değil ama güzel bir dizi.
Ek olarak: Türk hacker dizisi var, Hile. Aslında bu da tam hacker dizisi değil :)
 

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
387
Tepki Puanı
174
Ödül
56
How to sell drugs online var, tam hacker dizisi değil ama güzel bir dizi.
Ek olarak: Türk hacker dizisi var, Hile. Aslında bu da tam hacker dizisi değil :)
Dizi hocam bunlar, filmler değil. Başlığa dikkat :)
 

Üyelik Yaşı
6 Ay
Mesajlar
1,590
Tepki Puanı
612
Ödül
161
Konum
Kocaeli
hocam başlıkları görünce aldırmadım ama sonradan anladım blog yazısı olduğunu, Ellerine sağlık ve bu arada herkese person of interest'i şiddetle tavsiye ederim :)
 

Üyelik Yaşı
5 Ay
Bakiye
0,00 TL
Mesajlar
211
Tepki Puanı
83
Ödül
41

Son Eklenenler Yazılar

Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.