En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

enginozturk

Geldim...
Yönetici
Moderatör

Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay
Mesajlar
848
Tepki Puanı
1,009
Ödül
361
Konum
Eskişehir
Veri ve cihaz güvenliğinizi korumanın en etkili yöntemlerden birisi kaliteli bir Antivirüs programı kullanmak. Daha öncesinde en iyi Antivirüs programları başlığı altında bunlara değinmiştim. Fakat ilgili başlıkta yer alan tavsiyelerim ücretli & premium hizmet sunan ürünlerden oluşmaktaydı. Koruma için ayırabilecek bütçeniz bulunmuyorsa bu durumda ücretsiz olarak sunulan en iyi ücretsiz Antivirüs programları arasından bir kurulum gerçekleştirmelisiniz. Ücretsiz Antivirüs programı tavsiyesi listesini sizler için hazırladım.

Tanınmamış ve güvenilir olmayan bazı yazılımlar cihazınızı koruduğunu söylerken aslında cihazınıza zarar veren yazılımlarını sisteminize yerleştirmektedir. Bu nedenle tercih yaparken güvenilir kaynaklar ve testler tarafından sürekli olarak araştırılan & kontrol edilen ürünleri tercih etmelisiniz. Windows için en iyi ücretsiz Antivirüs programları dünya genelinde kabul görmüş, birçok bağımsız araştırma kuruluşu tarafından sürekli denetlenen & test edilen kaliteli bir liste oluşturmaya çalıştım.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programı


En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları
Antivirüs yazılımı seçimi yapılırken dikkat etmeniz gereken temel noktalardan birisi; kullanacağınız yazılımın geliştirici firmasının yasal olarak bir kaydının bulunuyor olup & olmaması olacaktır. Cihazınızın performansına minimum etki eden ama koruma konusunda sizi yarı yolda bırakmayan seçimler yapmak oldukça önemlidir. Peki, en iyi ücretsiz Antivirüs programı PC için hangisi?

Not: Bu liste karışık olarak hazırlanmıştır, listedeki tüm ürünler oldukça kalitelidir.

14214
1- Microsoft Windows Defender

Windows işletim sisteminizle birlikte varsayılan olarak kurulan ve aktif olarak karşımıza çıkan bu güvenlik yazılımı tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Sistem performansı düşük olan cihazlarda dahi oldukça iyi bir sonuç sunan bu Antivirüs yazılımı temel koruma ihtiyacınızı oldukça başarılı bir şekilde karşılıyor.
  • Windows ile dahili olarak sunulan, ekstra kuruluma ihtiyaç duymayan bir güvenlik yazılımı.
  • Windows ile benzersiz bir şekilde uyumlu çalışabilme.
panda-free-antivirus.png2- Panda Free Antivirüs
Panda firması tarafından sunulan ücretsiz Antivirüs kullanıcı deneyimi konusunda benzersiz bir deneyim sunuyor. Oldukça düşük bir yer kaplayan güvenlik programı, güvenilir bir koruma için ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi sunuyor. İlk kez güvenlik programı kullanan birisinin dahi kolaylıkla anlayacağı şekilde düzenlenmiş kullanıcı paneli, aradığınız her şeyi kolaylıkla bulmanızı sağlıyor.

Panda, ücretsiz olarak sunulan yazılımlar arasında çok popüler olmasa da yapılan testler sonucunda elde ettiği başarıyı küçümsemek mümkün değil. Ayrıca yazılım içerisinde güvenliğinizi ön plana çıkarmanızı sağlayacak size özel VPN ağı hizmeti de bulunuyor. Ücretsiz sürümde günlük 150 MB kullanım sınırlaması olsa da bu özelliğin sunuluyor olması büyük bir artı.

avira-free-antivirus.png3- Avira Free Antivirüs
Sanırım Alman kalitesini bilmeyen yoktur. Avira firması tarafından geliştirilen Avast Free Antivirüs, Almanya merkezli şirket tarafından sunulan üst düzey bir güvenlik imkânı sağlayan ücretsiz bir yazılım. Gerek cihazınız gerekse tarayıcı güvenliği için tercih edebileceğiniz yazılım sahip olduğunu Google Chrome ve Mozilla Firefox eklentileri ile internette gezinirken dahi sizi koruyor.

Avira tarafından sunulan bu yazılımın arkasında bulut teknoloji yer almaktadır. Bulut teknolojisi zararlı yazılımları tespit etmek ve onlarla ilgili birçok analizi gerçekleştirmek için sizin bilgisayarınıza ihtiyaç duymaz. Bulut sunucu üzerinden sunulan bu korumanın öne çıkan avantajlarından biri ise şirketin kötü amaçlı yazılımlara karşı uyguladığı gelişmiş koruma sisteminin gizliliğinin korunabiliyor. Bu durum dolandırıcılar başta olmak üzere tüm kötü amaçlı yazılım geliştiricilerinin hatalarını bulmalarını oldukça zorlaştırıyor. Bir diğer avantajı ise cihazınızı neredeyse hiç yormuyor olması.

sophos-home.png4- Sophos Home Free
Çevrimiçi olan cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumak isteyen kişiler için geliştirilen Sophos Home Free, çocuklarınız tarafından görülmesini istemediğiniz içeriklere karşı üstün bir koruma sunuyor. Sunmuş olduğu aile kontrolü özelliği sayesinde çocuklarınız cihazı nasıl kullandığını kolaylıkla gözlemleyebilir, ziyaret edebileceği internet sitelerini kolayca sınırlayabilirsin.

Sophos Home Free, bilgisayarınıza sızmak isteyen zararlı yazılımlara karşı gerçek zamanlı bir koruma imkânı sunar. Geliştirmiş oldukları tarayıcı eklentisi ile çevrimiçi kimliğinizi de eşzamanlı olarak korumayı başarır. Ücretsiz olarak sunulan sürümü toplamda 3 farklı cihazda aktif olarak kullanılabilir. Özetlemek gerekirse; aile korumasına ihtiyaç duyduğunuz zaman tercih edebileceğiniz en başarılı ücretsiz Antivirüs programlarından birisi.

bitdefender.png5- BitDefender Antivirüs Ücretsiz
Dünyanın en başarılı Antivirüs geliştiricilerinden birisi olan BitDefender kullanıcılar için sunduğu ücretsiz sürümü ile de öne çıkıyor. Kurulumun ardından yapılması gereken ayarlar konusunda çok tecrübeli olmayan kullanıcılar için en iyi seçenek. Kısaca Kur & Kullan tarzı bir Antivirüs programı arıyorsanız BitDefender ilk seçiminiz olmaya aday.

BitDefender, arka planda çalışmayı sürdüren ve kullanıcıyı rahatsız etmeyen bir güvenlik yazılımıdır. Arka planda cihazınızın güvenliğini sağlamak için sürekli çalışan yazılım zararlı bir eylem fark etmesi halinde bunu otomatik olarak engelliyor ve siliyor. Gerçekleştirilen bu eylem hakkında size de ufak bir bilgilendirme gönderiyor.

kaspersky-free.png6- Kaspersky Security Cloud Free
Giderek dijitale daha fazla bağlı olduğumuz bu günlerde dünyanın önde gelen güvenlik yazılımlarını sunan Kaspersky, sunmuş olduğu ücretsiz yazılımını eşsiz bulut teknolojisi ile birleştiriyor. Taramaları bulut teknolojisi üzerinde gerçekleştiren şirket cihazınızı yormadan, yüksek performans sunuyor.

Security Cloud Free, cihazınızı yalnızca kötü amaçlı yazılımlara karşı korumakla kalmıyor aynı zamanda sisteminizde temizlik yapmanıza da olanak sağlıyor. VPN, şifre yöneticisi gibi konularda da koruma sağlıyor.

Ayrıca tercih edebileceğiniz diğer ücretsiz Antivirüs programları ise şunlar;
  • Avast Free Antivirüs
  • AVG Free Antivirüs
 
Son düzenleme:
Üst