En Popüler Ücretsiz Wordpress SEO Eklentileri

Daryl

Entrepreneur
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
9 Ay
Mesajlar
1,414
Tepki Puanı
1,914
Ödül
361
Konum
Antalya
Wordpress altyapılı internet sitelerinizin Google'da daha üst sıralara çıkmasını istiyorsanız bazı eklentilere ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Ücretsiz Wordpress SEO eklentileri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Yoast SEO
7573

Eklenti adresi: https://tr.wordpress.org/plugins/wordpress-seo/

Wordpress altyapısına acemi olan birçok kişi, internet sitesini gelişmek için hangi eklentiler kullanacağını merak ediyor. SEO konusunda birçok eklenti bulunduğunu ancak bunlar içerisinden sadece birkaçının ön plana çıktığını görüyoruz. Piyasalar içerisinde en popüler, en güçlü eklentiler arasında Yoast SEO eklentisinin ilk sırada yer aldığını görüyoruz. Yoast SEO eklentisi ile internet adresiniz için otomatik güncellenen site haritası oluşturabilir, meta etiketleri oluşturabilirsiniz. Bununla beraber yenilenen içeriklerin Google tarafından fark edilmemesi için kronik URL dahi oluşturabilirsiniz. Google Search Console ile entegreli olarak çalışabilen Yoast SEO, internet sitesinin nasıl indekslendiğini göstererek arama sonucundaki hataların giderilmesini sağlayabilir.

MonsterInsights Lite

7574

Eklenti adresi: https://tr.wordpress.org/plugins/google-analytics-for-wordpress/

Bu eklenti, Wordpress altyapısına sahip bir internet sitesinin Google Analytics hesabına bağlanmasını sağlar. Bu eklenti ziyaretçilerin internet sitenizi ne şekilde bulduğunu göstererek internet siteniz içerisindeki etkileşimlerini göstermektedir. Elde edilen verileri kullanılarak daha fazla ziyaretçi çekmek isteyen kişiler için geliştirilmiş olan bu eklenti, günlük oldukça basit, anlaşılabilir bir rapor ile etkileşimleri göstermektedir.

W3 Total Cache

7575


Eklenti adresi: https://tr.wordpress.org/plugins/w3-total-cache/

SEO kriterleri içerisinde en önemli maddenin site hızı olduğunu elbette biliyorsunuz. İnternet sitenizin Google içerisindeki sıralaması başta olmak üzere web site trafiğinin arttırmanın en kolay yollarından birisi de site hızını arttırmaktır. Site açılış ve sayfalar arası geçiş hızınız oldukça düşükse W3 Total Cache eklentisi ile birçok sorunu çözümleyebilirsiniz. Genel site hızını artıran bu eklenti, resim ve JavaScript dosyalarını sıkıştırarak sunucu üzerindeki yükün hafifletilmesini sağlayabilir. Hem ücretli hem de ücretsiz kullanım versiyonları bulunmaktadır.

Broken Link Checker

7576


Eklenti adresi: https://tr.wordpress.org/plugins/broken-link-checker/

İnternet sitesi sahipleri, daha iyi bir etkileşim ortamı oluşturabilmek adına iç ve dış link bağlantıları oluşturmaktadır. Zamanla verilen bu iç ve dış bağlantılar kırılabilmektedir. Vermiş olduğunuz iç ve dış linklerin kırılması SEO açısından oldukça büyük olumsuzlukların meydana gelmesine neden olmaktadır. Aynı zamanda ziyaretçilerin istediği şeye ulaşamaması da bir eksi etmen olarak karşımıza çıkmaktadır.

Autoptimize

7577


Eklenti adresi: https://tr.wordpress.org/plugins/autoptimize/

Autoptimize eklentisi, Wordpress siteniz içerisinde bulunan HTML, CSS ve JavaScript kodlarını optimize etmektedir. Tüm verileri küçülten bu eklenti, ziyaretçilere önbellek üzerinden alınan dosyaları sunmaktadır. Gereksiz olan tüm karakter ve kodları ortadan kaldıran bu eklenti, birden fazla dosyayı tek bir dosya altında toplamaktadır.

All In SEO

7578


Eklenti adresi: https://tr.wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/

Hem ücretli hem de ücretsiz paketleri bulunan son eklentimiz ise All In SEO eklentisidir. Ücretsiz SEO eklentileri içerisinde oldukça ön plana çıkan bu eklenti, XML site harita desteği, Google Analytics desteği, meta etiketi desteği, Wordpress performans güçlendirici desteği gibi daha sayılamaz onlarca farklı özelliği bulunmaktadır.
 

Zons

𝑆𝑜𝑐𝑖𝑎𝑙 𝑀𝑒𝑑𝑖𝑎 𝐸𝑥𝑝𝑒𝑟𝑡 ❄
Yönetici
Editör

Üyelik Yaşı
9 Ay
Mesajlar
2,168
Tepki Puanı
1,184
Ödül
356
Konum
Gaziantep
Ellerine sağlık @Daryl, yine ve yine güzel bir makale :)
 

Üyelik Yaşı
5 Ay
Mesajlar
200
Tepki Puanı
56
Ödül
41
Konum
İstanbul
Haziran ayında kapattığım sitem aklıma geldi. Acaba geri dönüp bir leş daha mı bırakmalıyım.
 

Üyelik Yaşı
9 Ay
Mesajlar
404
Tepki Puanı
190
Ödül
56
Benden de küçük bir öneri olsun, table of contents eklentisi çok fayda ediyor. Elinize sağlık @Daryl güzel bir makale yazmışsınız yine :)
 

tapir

Bütün ayazların ortasında
Platin Üye

Üyelik Yaşı
4 Ay
Mesajlar
1,254
Tepki Puanı
684
Ödül
161
Yaş
26
Konum
Sinop
Elinize sağlık hocam faydalı paylaşım (y)
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.