Forum Para Transfer Özelliği Hakkında Her Şey

enginozturk

Geldim...
Yönetici
Moderatör

Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay
Mesajlar
848
Tepki Puanı
1,009
Ödül
361
Konum
Eskişehir
Elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilen ticari faaliyetler karşısında zaman zaman yaşanan güvensizlik ve problemleri ortadan kaldırmak için uzun zaman önce aktif etmiş olduğumuz "Forum Bakiyesi" gönderme ve alma işlemleri hakkında birçok üyemizin yeterli bilgiye sahip olmadığını fark ettik. Aktif ettiğimiz ilk günden bugüne üzerinde bazı iyileştirme ve geliştirmeler yaptığımız Forum Bakiyesi takas sistemini yakından inceleyim.

Virgül Forum üzerinde forum kullanıcılarının hizmetine sunmuş olduğumuz bakiye sistemi TR.Link ile ortak olarak geliştirilmiş, güvenilir bir sisteme dayanmaktadır. Peki, nedir & kimdir tam olarak bu TR.Link? TR.Link hakkında merak edilen birçok konuyu geçmişte hazırlamış olduğum "Tr.Link Hakkında Merak Edilen Her Şey - Sıkça Sorulan Sorular" başlıklı yazıda paylaşmıştım. Fakat geçmişte hazırlamış olduğum bu yazıda sisteme nasıl üye olabileceğinizi ve üyeliğiniz ile forum hesabınızı nasıl eşlemeniz gerektiğine dair bilgi paylaşmamıştım. Bu yazıda tüm bu detaylara değinecek ve Forum Bakiye sistemini nasıl kullanabileceğinizi detaylı olarak anlatacağım.

Forum Bakiyesi Nedir?

Forum bakiyesi TR.Link servisi ile ortak olarak geliştirilmiş, güvenilir bir para transfer sistemidir. Forum içerisinde diğer kullanıcılar ile gerçekleştirmiş olduğunuz para transfer işlemlerinin daha güvenilir bir ortam çerçevesinde gerçekleşmesi ve yaşanabilecek dolandırıcılık faaliyetlerinin önlenebilmesi adına sunulmuştur. Sistem TR.Link hesabınızın bakiyesi kullanılarak bir diğer TR.Link üyesinin hesabına para transferi sağlamanızı sağlamaktadır. Peki, bu transfer sisteminin öne çıkan avantajları neler?
  1. Bakiyeye 24 saatlik çekim blokesi uygulanır.
  2. Tamamen ücretsiz.
  3. Hızlı ve pratik.
  4. Bakiyenizi dilediğiniz gibi çekme şansı.
Neden 24 Saatlik Bloke Uygulanıyor? Nasıl Bir Güvenlik Sağlıyor?
- Transfer işleminin gerçekleşmesini takiben paranın yatırıldığı hesaba uygulanan 24 saatlik bloke işlemi ürün & hizmet alıcısını korumak için geliştirilmiştir. Para transferi sonrasında satıcı tarafından ürün ya da hizmetin teslimatı gerçekleştirilmez ise alıcı kanıtlarıyla birlikte şikayetini dile getirmesi halinde bir yönetici tarafından satıcıya transfer edilen işlem onaylanmayacak ve bakiye alıcıya geri iade edilecektir.

Gerçekten Ücretsiz Mi? Gizli Bir Kesinti Bulunuyor Mu?
- Kullanıcılar arasında gerçekleştirilen bakiye takas & para transferi işlemleri için herhangi bir gizli ücret, kesinti ya da komisyon alınmamaktadır. Evet, gerçekten ücretsiz.

Tek Girmeniz Gereken Alıcı Bilgisi ve Tutar
- Hesabınızda bulunan bakiyenin transferini gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken "Alıcı E-Posta Adresi" ve "Tutar" girişi sağlamak. Daha sonrasında transferi onaylamak için "Gönder" butonuna basmalısınız. Bakiyeniz otomatik olarak birkaç saniye içerisinde karşı tarafa aktarılacak.

Hesabımdaki Bakiyeyi Hangi Yöntemler ile Çekebilirim?
- Hesabınızda birikmiş bakiyeyi nakde çevirmek isterseniz tercih edebileceğiniz alternatif birçok yöntem bulunuyor. Bunların başında çekim talebinizin saniyeler içerisinde tamamlandığı "Papara" da bulunuyor. Dilerseniz belirli aralıklarla banka hesabınıza çekim talebinde de bulunabilirsiniz. Para çekme için tercih edebileceğiniz tüm yöntemleri görmek için TR.Link hesabınızda yer alan "Bilgilerim" bölümüne bir göz atabilirsiniz.

Forum Bakiyesi Kullanımı, API Bağlantısı Kurma ve TR.Link Üye Olma

Forum bakiyesi TR.Link ile ortak olarak geliştirilmiş API bağlantısı üzerinden çalıştığını söylemiştim. Forum üzerinden bakiye takası gerçekleştirmek ve transfer edilebilir bakiyenizi TR.Link hesabınıza girmeden forum üzerinden görüntüleyebilmek için API bağlantısını kurmalısınız. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğum videolara göz atarak, merak ettiğiniz her işlemi öğrenebilirsiniz.

TRLink Hesabı Açma & Üye Olma

- Öncelikle TRLink internet sitesini açmanız gerekmektedir.

- Siteyi açmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

- Açılan internet sitesinde sağ üstte yer alan "KAYIT OL" butonuna tıklamalısınız.

- Karşınıza çıkan formu eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.

- Kullanıcı adınız hesabınıza giriş yaparken kullanılacaktır.

- E-posta adresi şifre sıfırlama ve forum bakiye takas sistemlerinde kullanılacaktır.

- Tebrikler, hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

- Artık, hesabınızı Virgül Forum'a APİ bağlantısı ile bağlayabilirsiniz.
TRLink API ile Forum Bağlantısı Kurma

- TRLink hesabınıza giriş yapınız.

- Mouse'u üst menide yer alan "Diğer" menüsüne getiriniz.

- Açılan menüden "APİ & Json" seçeneğine tıklayınız.

- Yüklenecek sayfada yer alan "Forum için" alanını bularak, burada yer alan kodu kopyalayınız.

- Virgül Forum'a giriş yapınız, sağ üstten kullanıcı adınıza tıklayarak "Kişisel Detaylar" sayfasına giriş yapınız.

- TRLink API: alanını bularak bu kodu buraya yapıştırın ve ayarları kayıt edin.

- Artık güvenli bir şekilde bakiye takas işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
Forum Bakiyesi Takas İşlemi Nasıl Yapılır?

- Virgül Forum hesabınıza giriş yapın.

- Üst menüde yer alan "Para Gönder" butonuna tıklayın.

- Alıcı E-Posta adresini ve Tutarı girerek "Gönder" butonuna basın.

- Butona basmanızla birlikte TRLink hesabınızda yeterli bakiye bulunması halinde transfer işlemi anında gerçekleşecektir.

- Merak etmeyin, ödemeniz 24 saat boyunca sistem tarafından bloke edilecek ve alıcı güvenliği sağlanacaktır.

- Bu süre içerisinde satıcı ürün veya hizmet teslimi yapmaz ya da farklı bir sorun yaşanırsa bildirmeniz yeterli. Bakiyeniz geri iade edilecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR
Forum para transfer sistemi hakkında kullanıcılar tarafından tarafımıza sıkça sorulan bazı sorulara yanıt vermek istedik. Bu alanda yer almayan fakat merak ettiğiniz soruları yorum olarak sorabilirsiniz.
Virgül Forum üyesi olmayan birisine para gönderebilir miyim?
Evet, bakiyenizi transfer etmek istediğiniz kullanıcının Virgül Forum'a üye olması gerekmiyor. TRLink hesabına bağlı E-posta adresini size iletmesi ve sizin bunu alıcı olarak girmeniz yeterli.

Hangi E-Posta Adresini Girmeliyim?
Alıcı E-Posta adresi alanına giriş yapacağınız bilgi, bakiyenizi aktarmak istediğiniz kişiye ait TRLink hesabında kullanılan e-posta adresi olmalıdır.

Satıcı Ürün veya Hizmeti Teslim Etmezse Ne Yapabilirim?
Virgül Forum üzerinden ticaret gerçekleştirdiğiniz bir kullanıcıya yine Virgül Forum üzerinden para transferi gerçekleştirdiyseniz panik yapmanıza gerek yok. Göndermiş olduğunuz para 24 saat boyunca bloke edilmektedir. İlk 24 saat içerisinde "Forum içi Şikayetim Var" kategorisi altında gerekli kanıt ve diğer detaylarla birlikte şikayet konusu açmanız yeterli, ekibimiz şikayetinizi inceleyecek ve gerekli görülmesi halinde transfer işleminin iadesi gerçekleşecektir.

Bakiye Yükleyebilir Miyim?
Maalesef, şu an için bakiye yükleme imkanınız bulunmuyor. Fakat forumda oluşturmuş olduğumuz "Bakiye Takas" kategorisi altında bu konuda size yardımcı olabilecek birçok kullanıcı bulunuyor. Dışarıdan TRLink hesabına para girişi gerçekleşmesi halinde bu paranın vergilendirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle şu an için bakiye yükleme işlemi gerçekleştirilemiyor.

TRLink Hesabımda Bakiye Var Ama Yetersiz Bakiye Hatası Alıyorum, Neden?
Forum üzerinden para transferi gerçekleştirmek için TRLink hesabınızda yer alan bakiyenin "Referans" kazancı olmaması gerekmektedir. Referans kazançları transfer edilememektedir. Bu nedenle foruma hesabınızı APİ ile bağladığınızda görüntülenen bakiye TRLink hesabınızda görüntüleyeceğiniz toplam bakiyeden farklı olabilir. Transfer edilebilir tutar forum üzerinde görüntülenecektir.

İşlem Sırasında Hata Oluştu, Çözümü Nedir?
Bu hata ile çoğunlukla bakım sırasında karşılaşılmaktadır. TRLink hesabınıza giriş yapmayı deneyin, sistemde bir bakım olduğuna dair uyarı varsa bakımın tamamlanmasını bekleyin. Eğer bakım görünmüyor ve bu hatayı alıyorsanız bizimle iletişime geçin.

Hata Kodu: 1 - Giriş Yapmanız Gerekli Çözümü Nedir?
Eğer bu hatayı alıyorsanız yeni bir sekmede TRLink hesabınıza giriş yapmalısınız. TRLink hesabınıza işlem yapmaya çalıştığınız tarayıcıda giriş yapmazsanız bu hata ile karşılaşırsınız. Eğer TRLink hesabınıza giriş yapılı olmasına rağmen bu hatayı alıyorsanız tarayıcı çerezlerini temizlemeyi deneyin. Buna rağmen hata almaya devam ediyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hata Kodu: 2 - Para gönderebilmek için en az 20 TL ödeme almış olmanız gerekiyor. Çözümü Nedir?
Eğer bu hatayı alıyorsanız bunun sebebi heniz TRLink hesabınızdan hiç para çekim talebi oluşturulmamış demektir. Bu hesabınızı doğrulamanız ve güvenli ticaret ortamının sağlanması için almamız gereken bir önlem.
 
Son düzenleme:
Üst