Google Adwords Faydaları

toukhy

Banlı Üye

Üyelik Yaşı
3 Ay
Mesajlar
796
Tepki Puanı
535
Ödül
161
Konum
Disallow: /pesetmek
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere, Google Adwords'un faydalarından bahsettim. Konumuza geçelim.

Arama Motoru Sayesinde Ziyaretçi
Arama motorları ziyaretçi çekmek için organik giren olması gerekir. Yani bot kasarak yükselme sağlayamazsınız. Anahtar kelimelerde en üst sıralara çıktığınız Google Adwords sayesinde arama motorundan işletmenize yoğun olarak müşteri çekebilirsiniz. Unutmayın amaç en üst sırada yer almaktır.

Hızlı Sonuç
SEO çalışmaları için vakit alan ve sonuçlarını belli bir süreç sonunda gördüğünüz uygulamalardır. Google reklamları ise tam tersine işler. Reklamlarda yer aldığınız anda ziyaretçi artışı yakalayabilirsiniz.

Bir Tek Hedef Kitleye Ulaşma
Google aramalarından gelen kullanıcılar yani ziyaretçiler direkt olarak sayfanıza ilgi duyan kişilerdir. Bu yüzden pazarlandığınız ürün ya da hizmet için müşterilerdir. Google reklamları için harcamanız size doğru müşteri olarak geri döner. Google bölgesel sonuçları en doğru gösteren arama motorudur. Bu yüzden yerel sonuçlarda çıkacağınız reklamlarla hedef kitleyi çekebilirsiniz.

Marka Konumlandırması ve Bilinirlik Sağlanır
İnternette her gün 3 milyardan fazla insan arama yapmaktadır. Bu yüzden aramalarda yer almanız markanızın bilinmesine katkı sağlar. Bir televizyon reklamı için yüksek ücret ödeyebilirsiniz. Ancak insanlar hizmetlerinizi görmezse paranız boşa gider. İnsanlar merak ettiği her şeyi Google üzerinde arar. Bu yüzden Google arama motorunda üst sıralarda olanlar daha çok tercih edilir.

İyi forumlar.
 
Üst