Huawei’in Duvar Kağıtlarına Aldığı Reklam Olay Oldu

baydogan

ACİLSE: [email protected] 'e yazın lütfen
Yönetici
Editör

Üyelik Yaşı
5 Ay
Ödül
41
Son dönemde ABD’li şirketlerle çalıştırılmaması ve gizlilik ihlalleri ile gündeme gelen Huawei, bu sefer bambaşka bir sorun ile karşımıza çıktı. 13 Haziran’dan beridir Huawei cihaz sahipleri duvar kağıtlarında ve kilit ekranlarında reklamlar görmeye başladıklarını söylüyorlar. Çin menşei şirketlerin cihazlarında reklam çıkması bir ilk değil ama Huawei nispeten premium modeller çıkardığı için böyle bir şey hiç beklenilmiyordu.

Huawei duvar kağıdı reklamları

Huawei’nin varsayılan duvar kağıdı uygulamasını kullananlar özellikle deniz, sahil, otantik evler gibi tatil bölgelerini gösteren fotoğraflarda “booking.com” fligranı ile karşılaşıyorlar. Sağ alt köşeye yerleştirilen bu reklam her ne kadar ilk bakışta rahatsız etmese de Huawei’nin son dönem adının karıştığı olaylar silsilesinin son halkası oldu.
Reklamlardan kurtulmak için başka bir duvar kağıdı uygulamasını veya kendi fotoğraflarınızdan birini kullanmanız gerekiyor. Reklamların şimdilik Norveç, Hollanda, İrlanda, Polonya’da gösterildiği biliniyor.

Davsanizim

Banlı Üye

Üyelik Yaşı
5 Ay
Bakiye
0,00 TL
Ödül
56
Ekli dosyayı görüntüle 2684

Son dönemde ABD’li şirketlerle çalıştırılmaması ve gizlilik ihlalleri ile gündeme gelen Huawei, bu sefer bambaşka bir sorun ile karşımıza çıktı. 13 Haziran’dan beridir Huawei cihaz sahipleri duvar kağıtlarında ve kilit ekranlarında reklamlar görmeye başladıklarını söylüyorlar. Çin menşei şirketlerin cihazlarında reklam çıkması bir ilk değil ama Huawei nispeten premium modeller çıkardığı için böyle bir şey hiç beklenilmiyordu.

Huawei’nin varsayılan duvar kağıdı uygulamasını kullananlar özellikle deniz, sahil, otantik evler gibi tatil bölgelerini gösteren fotoğraflarda “booking.com” fligranı ile karşılaşıyorlar. Sağ alt köşeye yerleştirilen bu reklam her ne kadar ilk bakışta rahatsız etmese de Huawei’nin son dönem adının karıştığı olaylar silsilesinin son halkası oldu.
https://twitter.com/ValexWhoa/status/1139158911037116416
Reklamlardan kurtulmak için başka bir duvar kağıdı uygulamasını veya kendi fotoğraflarınızdan birini kullanmanız gerekiyor. Reklamların şimdilik Norveç, Hollanda, İrlanda, Polonya’da gösterildiği biliniyor.
huawei gittikçe gözden düşüyor,arkadaşım huawei aldı sanki ev almış gibi hava atıyor anlamadım :D

Üyelik Yaşı
4 Ay
Bakiye
2,77 TL
Ödül
61
Xiaomi'de de var diyorlar ayarlar kısmında falan. Huawei'nin yapması yakışmadı ama.

Üyelik Yaşı
6 Ay
Bakiye
0,40 TL
Ödül
61
Babam huawei kullanıyor , ama görün telefon felaket kasıyor babam uygulamaya tıklıyo , 30 saniye sonra açılıyo .
Baba dedim artık huawei almassın verdiği cevap ;
"Ben amerigaya düşmanım havalı(Huawei) alcam gene" .

Üyelik Yaşı
6 Ay
Ödül
56
Huawei sonunu iyiye götürmüyor maalesef.

Üyelik Yaşı
4 Ay
Bakiye
2,77 TL
Ödül
61
Babam huawei kullanıyor , ama görün telefon felaket kasıyor babam uygulamaya tıklıyo , 30 saniye sonra açılıyo .
Baba dedim artık huawei almassın verdiği cevap ;
"Ben amerigaya düşmanım havalı(Huawei) alcam gene" .
Benim de babam kullanıyor G8 modelini (2 yıldır) telefonda en ufak bir kasma falan yok.

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
6 Ay
Ödül
161
Evet, bir anda kimseye haber vermeden bu tarz reklamlar yayınlaması doğru bir davranış olmamasına karşın kimse buna tepki gösteremez. Uygun fiyata yüksek donanım ve özellik istiyor herkes fakat şirketin kendini geliştirerek daha büyük işler başarabilecek nakdi nereden bulacağını hiç düşünmüyor. Bence rahatsız edici bir reklamda değil birçok markanın yaptığına nazaran oldukça güzel ve rahatsız etmeyen bir reklam. Kaldı ki yanlış bilmiyorsam ana sayfada belirlenen resim reklamlı görseller olduğunda çıkıyor bu ayarı var yani. İstemiyorsan git sevgilinin, ailenin, kendinin veya reklamsız bir görsel seç belirle. Hem elinizdeki cihazın gelişmesi için nakdi kazanç sağlıyor şirket hem size sol alta bakarsanız tatil yapmak isterseniz %15 ekstra indirim fırsatı sunuyor bence oldukça mantıklı :)

Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.