İşteyken Kız Arkadaşı Oyalansın Diye Sohbet Botu Yazan Çinli Coder


Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay
Mesajlar
907
Tepki Puanı
951
Ödül
41
Konum
Buradayım.
JD.com isimli bir Çinli e-ticaret sitesinde çalışan Li Kaixiang, sevgilisi işteyken mesaj attığında ona iltifatlar eden, sorularına oyalayıcı cevaplar verecek bir sohbet botu hazırladı. Kız arkadaşı ile bot arasındaki konuşmaları internete yükleyince haliyle bize de eğlence malzemesi çıktı.

Başlangıçta bot amaçlandığı gibi kız arkadaşını oyalamayı başarıyordu. Talihsizlik şu ki, sohbet botu giderek daha hızlı yanıtlar vermeye ve daha fazla kelimeden oluşan cümleler kurmaya başladı. Ve bunun üzerine Li Kaixiang’in hınzır planı ortaya çıktı.

2691

Kız arkadaşının, bir sohbet botuyla konuştuğunu anladığı, bol soru işaretli mesajlaşma şu şekilde:

S: Bunu nasıl yaptın?
Bot: Neyi nasıl yaptım?
S: Nasıl çalışıyor bu?
Bot: Bu ne? Neyden bahsediyorsun?
S: Nasıl bu kadar hızlı yanıt veriyorsun?
Bot: Bu bir soru mu? :)
S: Emojilerle utancını mı saklamaya çalışıyorsun?
Aslında olayın ortaya çıkmasını sağlayan mesaj şu: “Kendi sesini bulmak için çaba göstermelisin. Çünkü başlamak için ne kadar uzun süre beklersen onu bulman o kadar zor olur.”

Sohbet botu aynı mesajın içerisinde hava durumu bilgilerini gönderiyor ve yetmiyor bu harika aforizmayı da İngilizce olarak yazıyor. Bunun üzerine şüphelenen kız arkadaşı birkaç mesaj daha atarak olayın farkına varıyor. Tabii o bunun farkına varana değin 300’den fazla kez mesaj atmıştı bile.

Bu haber için yazılabilecek birçok alternatif başlık vardı aslında ama linç yemek istemedim. :) Daha etkili sonuçlar verebilecek sohbet botlarına ihtiyacımız var.
 
Üst