Netflix, Yeni Player Özelliğini Test Ediyor

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
711
Tepki Puanı
768
Ödül
161
Konum
Eskişehir
Netflix, masaüstü tarayıcıları üzerinden izleme gerçekleştiren kullanıcıların deneyimlerini geliştirmek ve aynı anda birden fazla sekme çalıştıran, ara ara diğer sekmeleri kontrol etmesi gereken kullanıcılar için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Netflix, Sekmeden Bağımsız Oynatıcısını Test Ediyor
3242
Son yıllarda çevrimiçi içerik platformları arasında ciddi anlamda bir rekabet ortamı ortaya çıkmış ve bundan en fazla etkileneceği düşünülen Netflix, zirveyi kimseyle paylaşmama konusunda oldukça ciddi tavırlar sergilemeye devam ediyor. Sınırlı bir Netflix kullanıcı grubu üzerinde gerçekleştirilmeye başlanan testlerde, Netflix'in video oynatıcısına ufak bir dokunuş gerçekleştirdiği görülüyor. Bu yeni özellikle birlikte masaüstü tarayıcıları üzerinden Netflix hesabınızla video izlerken yan sekmelere geçiş yapmanız gerektiğinde videoyu durdurmanız ya da geçiş sırasında sahneleri kaçırmanıza gerek kalmayacak. Çünkü; yenilenen video oynatıcısı tarayıcı sekmesinden bağımsız bir şekilde çalışabiliyor. Diğer sekmelere geçiş yaptığınız takdirde oynatıcı bir anda küçülerek ekranınızın bir köşesine yerleşiyor ve videoyu oynatmaya devam ediyor.

Tarayıcı pencereleri arasında geçiş yaparken görünürlüğünü kaybetmeyen bu oynatıcının hangi konumda yer alacağı ise kullanıcı tarafından belirlenebiliyor. Netflix tarafından yapılan açıklama neticesinde bu özelliğin yalnızca test edildiği belirtiliyor.

Netflix, Bağımsız Oynatıcısını Ne Zaman Yayına Alacak?
Netflix, yayın hayatına başladığı günden bu yana devamlı olarak birçok yeni özelliği test ediyor ve kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunabilmek için yenilikçi bir politika izliyor. Elbette bugüne kadar onlarca yeni özellik test edilmiş olsada bu özelliklerin tamamının son kullanıcıya sunulduğunu söyleyemeyiz. Bu nedenle bağımsız oynatıcının yayına alınacağı yönünde resmi bir açıklama yapılmaması sebebiyle bu özelliğin son kullanıcıya sunulup sunulmayacağı ya da ne zaman sunulacağı bilinmiyor.
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.