Paint Terk Sanat Eseri Yaratın: Gaugan DEMO Yayınlandı


Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
908
Tepki Puanı
936
Ödül
41
Konum
Buradayım.
3639
Nvidia’nın 2018’de kullanım videolarını yayınladığı ve büyük bir sükseye neden olan Gaugan çocuk boyamalarını eşsiz manzaralara dönüştürebiliyor. Yazılımın yapay zekasına katkı sağlanılması için online bir demo sayfası yayınlandı. Elbette DeepNude’ın gündem olduğu şu günlerde Gaugan’a pek bakan yoktur ama biz yinede…

Belki Şurada Küçük, Mutlu Bir Ağaç Vardır
Gaugan, ressamlar tarafından çizilmiş gerçek resimleri analiz ederek sizin boyamalarınız ile eşleştiren bir yapay zeka programı. Sanatta sınır olmayacağı gibi Gaugan’da da sınır yok. Tek yapmanız gereken sol menüden ne çizmek istediğiniz seçmek ve tuvali onunla boyamak. Program henüz Alfa aşamasında, yani çok yüksek çözünürlükler beklemek haksızlık olur. Ancak Nvidia da tam olarak bu yüzden online demo sunuyor; böylece kullanıcıların çizimleri kaydedilerek analiz edilebilecek, sadece ressamların değil, amatörlerin de neyi nasıl yaptıkları yapay zekaya aktarılacak.

Gaugan İndirme ve Demo Sayfası
Nvidia Gaugan’ı indirilebilir olarak önce Linux sistemleri için çıkaracağını duyurdu. Ancak şuan için ortada indirilecek bir şey yok; yerine online bir demo aracı var.

Bu adresten Gaugan Online Demo aracına ulaşabilirsiniz: https://nvlabs.github.io/SPADE/demo.html

Yazıda bahsetmedik ancak dilerseniz Nvidia’nın fotoğraflardan “istenmeyen kişileri silmeye” yarayan programı da online olarak sunulmakta.

Bu adresten Image Inpainting Online Demo aracına ulaşabilirsiniz: https://www.nvidia.com/research/inpainting/

Gaugan’ı ilk kez denediğimde benim aklıma Bob Ross geldi. Keşke şimdi hayatta olsaydı da ona küçük mutlu ağaçlar, mutlu çalılıklar çizip gönderebilseydik. Aramızdan 1995’te ayrılan Bob Ross maalesef teknolojinin bugünkü halini göremedi. Ancak kim bilir, belki şurada küçük, mutlu bir Bob Ross vardır:

 
Son düzenleme:
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.