Sigarayı bırakma taktiği varmı dostlar

Üyelik Yaşı
2 Hafta
Ödül
26
Sigara, kolay bırakılan bir şey değil
Bende içiyorum neden başladıysam Sal*k gibi bende 4 senedir içiyorum. Zam geldikten sonra hepten cebe zarar vermeye başladı. Beyin de bitirmek gerekiyor.

Üyelik Yaşı
5 Ay
Ödül
61
idoser dinleyebilirsin.

QUIT! / Deneysel (Moderate) / 30 Dakika

örnek bir hikaye:
igaralar..... Bu Doz Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak. Bu Dozu Kullananlar Hakkında Çok İyi Şeyler Duyduk. Gerçekten İşe Yarıyor Birinin Deneyimi Şu Şekilde ;
Merhaba...
26 yaşımdayım ve 14 yaşımdan beri sigara kullanmaktayım.. Üzülerek söylüyorum ki ; günde iki paket içiyorum.. Sabahları direkt aç karnıma 3-4 dal arka arkaya.. İçmeden uyuyamıyordum. hatta geceleri uyandığımda içip tekrar uyuyacak kadar bağımlıydım..
Sosyal ve iş yaşantımda sorun çıkartıyorum sigara yüzünden. İş seçimlerim bile sigara içmek için uygun olmalı diye iş arıyordum. Şahsi arabam dışında hiç bir vasıtayla seyahat edemiyordum, kullanım yasak olan alanlarda bulunmak istemiyordum.. Sağlığımdan endişeliydim ve maddi külfeti fazlalaştı sigara içeceğim diye..
Bir çok kez bırakmayı denedim.. Doktor yardımlı, nikotin sakızı-bandı kullandım, akapunktura gittim.. İradem zayıf ve hem psikolojik, hemde fizyolojik çok hırpalanmıştım.. Hepsi nafile...
İlk dinlediğimde uyumadan önce hafif uyku halliyken tamamen konsantre olarak dinledim. ilk 5 dk gözlerimde çok hafif bir titreme oldu ve başımın arka kısmında bir rahatlama hissederek uykuya daldım/ uyuya kaldım..
Uyandığımda başucumda sigara paketi, küllük, çakmak olmasına rağmen hiç uzanmadım.. Ağzımın içinde tuhaf bir tat vardı.. su içtiğimde suyun tadının değişik olduğunu farkettim. kahvaltı faslı falan derken dışarı çıktım. saatime baktığımda aradan 4 saat geçmiş.. Ta ki ; çalışma arkadaşımın dikkatini çekmiş sordu bana : " Sigara içmedin hayırdır " diye.. Bir an hatırladım sanki, ama tekrar çalışmaya devam ettim.. Normalde çenem kasılır, hızlı şekilde tükürük bezlerim çalışır, hafiften tansiyonum düşerdi.. Ama hiç bir semptom yaşamadım..
Akşam eve gelip yemek yedikten sonra babam sordu : " Sigarayı mı bıraktın" diye.. ve bir tane yaktım.. yarım içip söndürdüm. midem bulanmıştı..Bu dozu yatmadan önce dinliyorum tam bir haftadır.. ve etkisi inanılmaz.. günde 1 defa akşam yemeklerinden sonra kahve ile birlikte içiyorum.. onu da zevk olsun diye.. Umarım bu zevkten de vazgeçip, sağlığıma kavuşmak istiyorum..

alıntıdır

kendimce idoseri yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ders çalışırken çok yardımcı oluyor .)

Son düzenleme:

Üyelik Yaşı
3 Ay
Bakiye
14,82 TL
Ödül
41
Dostum bu söyleyeceğim şeyi uygularsan belki yararı olur ancak şunu unutma her şeyden önce kafanda bitirmelisin... 1 paket karanfil al canın ne zaman sigara istediğinde ağzına at çiğne ağzındaki acılık sigara içmeni keser onun dışındada olips ektra naneli şekeri var onuda seçenek olarak deneyebilirsin.

shn

Üyelik Yaşı
4 Ay
Ödül
41
“Bırakmak istiyorum” adlı filmi izlemeni tavsiye ederim.

Üyelik Yaşı
4 Ay
Bakiye
2,10 TL
Ödül
41
Ne yazılırsa yazılsın kişinin kendisinde bitiyor istersen bırakırsin. Param yok içmemem lazım diyerek birakamazsin. saglima zararlı para vererek vücuduma zarar veriyorum şeklinde düşünürsen bırakman çok kolay olacak