Trump, Facebook Coin'e Sert Çıktı

baydogan

ACİLSE: [email protected] 'e yazın lütfen
Yönetici
Editör

Üyelik Yaşı
3 Ay
Mesajlar
912
Tepki Puanı
932
Ödül
41
Konum
Buradayım.
ABD’nin sevilen (!) Başkanı Donald Trump bu sefer de Facebook’un tanıttığı yeni kripto parayı gündemine aldı. Attığı tweetlerde tek gerçek güvenilir paranın, ABD Dolar’ı olduğunu söyleyen Trump, Facebook Libra’nın çok az bir ömrü olduğunu ve kimseye güven vermediğini söyledi.
4485

Facebook geçtiğimiz ay hem kendi platformunda, hem de bağımsız olarak kullanılabilecek kripto para birimi, Libra’yı tanıtmıştı. Bir süredir durgunluk yaşayan kripto para piyasası ve elbette teknoloji gündemi bu haber ile canlandı. Herkes Libra’nın diğer tüm kripto para birimlerinden çok daha kullanışlı olacağını ve yaygınlaşacağını düşünürken ABD Başkanı Donald Trump Twitter’da açtığı ağzını, yumdu gözünü.

Facebook Gibi Şirketlere Bankacılık Kanunları Uygulanmalı
Trump, Facebook gibi kripto para hizmeti sunan şirketlerin hem ABD’de, hem de tüm ülkelerde uygulanan bankacılık kanunlarına uymaları gerektiğini söyledi. Ki bu söyleminde haksız sayılmaz. Kripto paralar ülkemiz de dahil olmak üzere neredeyse tüm ülkelerde vergilendirmeden ve kanunlardan muaf-mış gibi kullanılıyor. Bu da kripto para ile yapılan dolandırıcılıkların artmasına neden oluyor. Yiğidi öldürüp hakkını yemeyecektik ki Trump konuşmaya devam etti.

Attığı ikinci tweet’te: “ABD’de gerçek tek bir para birimi var. Hem güvenilir, hem stabil ve şimdi her zaman olduğundan daha güçlü. Dünyanın her yerinde en baskın para birimi de bu oluyor. Ona ABD Dolar’ı denir” ifadelerini kullandı.

Trump’ın küreselleşmeye inanmadığını zaten daha seçilmeden önce biliyorduk, bu söylemleri de kimseyi şaşırtmamıştır. Ancak asıl sorun, bunu diyenin ABD Başkanı olması. Geçtiğimiz yıl Çin ile olan ticaret dengesi ile ilgili söylemlerinin ardından herkesin malumu “ticaret savaşlarını” başlatmıştı. Bu sefer de “kripto paralara karşı bir savaş” başlatırsa sadece ABD değil, tüm dünya ülkelerinden kripto para yatırımcıları olumsuz etkilenebilir.

Şunu biri silksin.
 

oxcakmak

Banlı Üye

Üyelik Yaşı
3 Ay
Mesajlar
1,246
Tepki Puanı
437
Ödül
61
Konum
Kocaeli
Dolar düşer ve bizim işimize gelir, inşallah facebook çıkarır hem facebook ta ticaret te başlar :)

(Şeytan makale de gizli)
 
Üst