Türkiye'ye yerli geliştiricilerden bir oyun fikri

Üyelik Yaşı
2 Hafta
Ödül
14
Herkese merhaba arkadaşlar iyi forumlar dilerim

Bu gün karşınıza bir oyun projesi ile çıkmak istedim ve bu makalenin amacı bu projeye destek sağlayabilecek yatırım/yazılımcı arkadaşların dikkatini çekmek.
Projeyi başlatan kişi olarak günlerce kafa yorup piyasada yer almayan bir oyun geliştirmek için düşündüm ve sonunda şu kanaate vardım artık bütün oyunlar neredeyse bir biri ile aynı ve grafik olarak birbirlerine meydan okuyorlar ve bu şirketlerin grafik tasarımcıları olsun 3 boyutlu modelleme falan çalışanları olsun hepsi üst düzey ve deneyimli çalışanlar ve bunların sınıfına çıkmak neredeyse imkansız gibi uzun süreli çalışma gerektiriyor.
Bende bu yüzden ilk aşamada zorlu olmaması için animasyon ve grafik derecesini neredeyse hiç denecek seviyeye indirgemek ve sadece kod mantığını insanlara animasyon olmadan resimler ile yedirmek kalıyor. Açıklayıcı bir anlatım isterseniz Metin2, Knight Online tarzı rol yapma oyunlarının mantıksal arayüz oyunu gibi bir şey tasarlamak istedim. Oyunda envanter olsun savaş, arena gibi yerler olacak ve 2 veya 3 boyutlu oyun değil arayüz oyunu olacak.

Bu çalışma sırasında maddi ve manevi her türlü desteği kabul edeceğiz şuan da 2 yatırımcı ve 1 yazılımcı arkadaşa ihtiyacımız var zaten oyunun %90'lık bir bölümü tamamlandığı zaman projeyi Kickstarter üzerinden kullanıcılara sunup bağış yapmalarını bekleyeceğiz.

Bilmeyenler için Kickstarter her türden geliştirici, yazılımcı olsun herkese açık bir platform oyun geliştiricileri projelerinin ön gösterimini bu platformda video ve resimler şeklinde açıklama ile paylaşıyor ve bu siteye üye kullanıcılar da eğer bu projeyi görmek istiyorsa geliştiriciye bağışta bulunuyor projeyi yapması için ve geliştirici bu bağışlar ile oyununu tamamlıyor.

Herkese iyi forumlar dilerim.​