Virgul.net Ticaret İçin Güvenli mi? • Şikayet/Dolandırılma Olayları Ne Boyutta? | Enine Boyuna Virgul.net

Kyrexiz

Dedim dedim inanmadınız.
Yönetici
Editör

Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay
Ödül
361
Merhabalar, ara ara forumumuz da şikayet ve dolandırılma olaylarına karşı konular açılıyor ve üyelerden bu konuda farklı öneriler sunuyor. Bunlar güzel şeyler tabi fakat Virgul.net ticaret ortamı öneriye ihtiyaç duyulacak düzeyde riskli mi?

Bildiğiniz gibi virgul.net'in kurulmasının ardından 1 yılı aşkın süre geçti. Kullanıcılar her gün, her dakika birbirleri ile ticaret yapıyorlar. Şu ana kadar forumumuz da toplam 5.219 ticaret gerçekleşmiş; bunların 5.179 olumlu trade, 15 negatif trade ve 25 ise olumsuz trade'den oluşmakta. Bu rakamlara göre Virgul.net ticaret konusunda %99.2 olumlu ticaret oranına sahip. Yani her 100 ticaretten (kabaca) 99'u olumlu şekilde sonuçlanıyor. Bu muazzam bir oran.

İstatistikler:
14720

14721

14722

Ticaret oranları bu kadar güzel olan virgül.net'te Şikayet/Dolandırılma Olayları Ne Boyutta?
Bu konuyu incelerken Forum İçi Şikayetleri ele alıyoruz. Ortalama, günde 1 en fazla 3 şikayet konusu açıldığını, bazı günler ise 2 günde bir açıldığını gözlemliyoruz. Ortalama 1 olarak ele alırsak diğer forumlara oranla çok daha makul seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

En önemli konulardan biri de kullanıcıların TC onayı ile ticaretlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmeleri; herhangi bir mağduriyet durumunda mağduriyet yaşayan üyelerin yetkili makamlara müracaatı ile bu kimlik bilgileri yetkililer ile paylaşılıyor. Güvenli ticaret için bir diğer güvence de forumdaki bakiye transferi özelliği; Bu özellik ile ticaretlerinizi gerçekleştirince ödemeyi alan taraf bakiyeyi 1 gün boyunca trlinkten çekemiyor, bu da ödemeyi yapacak taraf için ciddi bir güvence oluşturuyor.

Forum yönetimi olarak düzeni sağlamak ve siz üyelere güvenilir bir ticaret ortamı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ancak yine de ticaret yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin bilincinde olursanız burası sizin için daha güvenli hale gelecektir. Forum kurallarına uygun olmadığını düşündüğünüz konu ve mesajları raporlayarak bizlere yardımcı, foruma da destek olabilirsiniz.

İyi forumlar.

tapir

Bütün ayazların ortasında
Yönetici
Editör
Platin Üye

Üyelik Yaşı
8 Ay 3 Haf.
Ödül
361

Kyrexiz

Dedim dedim inanmadınız.