Web Tasarımında En Çok Yapılan 6 Hata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Phantaso

Profesyonel Metin Yazarı

Üyelik Yaşı
6 Ay 2 Haf.
Mesajlar
59
Tepki Puanı
82
Ödül
36
Yaş
26
Konum
Afyonkarahisar
İnternet ve dijital medya son zamanlarda büyük bir çıkış yakaladı. Bugün tek bir viral reklam ile ufak şirketlerin nasıl büyüdüğüne şahit olabiliyoruz. Eminim sen de sosyal medya gördüğün bu viral reklamların nasıl yapıldığını merak ediyorsun. Neyse, bugün ki konumuza dönemim. Bireysel ya da kurumsal olmamız bir anlam ifade etmez. İnternet sitesi tasarımında ve yönetiminde farkında olmadan hatalar yapıyorsak bu bizim sonumuz olabilir. Aşağıda yer alan maddelerden birisini yapıyorsan hemen nasıl düzeltebileceğini öğren :)

Temel Tasarım İlkelerine Önem Vermemek
8710

Alaylı olarak yetişmeyen tasarımcılar, web tasarımı yaparken ögelerin birbirleri ile uyumlu olmasına dikkat etmiyor. Oysa; bir internet sitesinde renk, doku, boyut, şekil gibi birbiri ile kompozisyon olması gereken öğelere dikkat edilmemesi durumunda ziyaretçilere yönelik tasarım maalesef ortaya çıkamıyor. Benim internet siteme giren neden hemen çıkıyor diye kendini yiyip durma, işte sorunun gerçek nedenlerinden birisi temel tasarım ilkelerine dikkat edilmemesidir.

Ücretsiz Web Site Araçlarına Güvenmek
Şimdi biraz eleştiri gibi olacak ama dakikalar içerisinde internet sitesi kurulmaz. Bu konuda hizmet veren Wix gibi şirketler size vadettikleri gibi profesyonel bir internet sitesi asla sunamaz. Sürükle bırak yöntemi ile internet sitesi kurulabildiğini belirten platformlarda arka planda gereğinden fazla kod kullanılmaktadır. Bu durum SEO çalışmalarının önüne geçtiği gibi internet sitenizin de yavaş olmasına neden olabilir.

Kalitesiz İçerikler Yayınlamak
8711

Arama motorları üzerinden kaliteli ziyaretçi mi istiyorsun? O halde o saçma sapan makaleleri yayınlamaya bir an önce son vereceksin. Bunu yüzüne vurmak istemezdim ama bugüne kadar başarısız olmanın nedenlerinden birisi bu olabilir. Eğer içerik üretme konusunda yeteneğin yoksa bu alanda hizmet veren editörlerden destek alabilirsin. Arama motorlarının isteğine uygun, ziyaretçi odaklı yazılar üretmek bile çok kaliteli ziyaretçiler elde etmene katkı sağlar.

Mobil Tasarıma Önem Vermemek
Bilgisayardan girdiğinde internet siten muhteşem, muhteşem ötesi olabilir. Belki de tasarımına aşık olduğun için 24 saat kapatmak istemeyebilirsin. Peki; mobilde nasıl bir görünüme sahip olduğunu düşündün mü? Günümüzde mobil telefonlardan yapılan aramaların %50 arttığını görüyoruz. Ziyaretçi, müşteri kaybetmenin ana nedenlerinden birisi de belki de mobil tasarıma sahip olmamadan dolayıdır. Mevcut tasarımını mobil uyumlu hale getirmeli ya da o aşık olduğun tasarımı yeniden şekillendirmelisin.

Ulaşılabilir Olamamak
8712

Özellikle kurumsal bir internet sitesine sahipsen yandın. Yapacağın ufak bir hata dahi potansiyel, para harcayacak bir müşteriyi kaybedebilirsiniz. İnternet sitesi içerisinde size ulaşılabilir tüm alanların görünür olması gerekmektedir. Sayfanın içerisinde özel bir sayfa oluşturup onu saklarsanız maalesef ziyaretçi alamazsınız. Başta İletişim olmak üzere Sıkça Sorular Sorular, Gizlilik Politikası, Üyelik Sözleşmesi, Satış Sözleşmesi, İade Politikası gibi sayfaların görünür olması gerekmektedir.

Güncellemelerden Uzak Durmak
İnternet sitesi açtım bitti, müşteriler beni bulur mantığı maalesef işe yaramıyor be gülüm :( Dijital çağ bize oldukça katı bilgiler öğretti. Dünyanın ta öbür tarafında yer alan müşteriye ulaşmak istiyorsan çok çalışacaksın. İnternet siten, altyapını, personellerini en iyilerinden seçmeli, internet siteni elinden geldiğince güncel tutmaya çalışmalısın. İnternet sitenin güncel olması hem siber saldırılar anlık olarak fark etmene hem de müşteri isteklerine kulak asmanı sağlar. Bu yöntemlere dikkat ettiğin sürece çok iyi bir internet sitesine sahip olabilirsin.
 

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst