Website işleriyle uğraşanların işine yarayacak eklenti.

Üyelik Yaşı
4 Ay
Ödül
161
Merhabalar, bugün website işleriyle uğraşanların işine yarayacağını düşünüğüm bir eklenti olan "unzipper" eklentisini tanıtmak istiyorum.

Öncellikle bu bilinen bir eklentidir, gelipte "biz bunu biliyoruz boş yapma" , "zaten biliyoduk ne gerek vardı" , "gereksiz konu herkes biliyor" gibi şeyler yazmamanızı rica ediyorum. Sonuçta bu bir bilgi, bilgi bilgidir. Bilinen bir şey olabilir ama illaki bilmeyenler olacaktır.

Peki ne işe yarar bu meret?

Unzipper eklentisi tam adı "unzipper.php" websitenize atmış olduğunuz dosyalarınızın atma süresini azaltmak ve tamamen hızlı bir şekilde aktarım yapılabilmesine olanak sağlayan bir eklentidir.

Ee anlattın biz nasıl kullanacağız bunu?

Çok basit, tek yapmanız gereken bütün dosyanızı .zip uzantısına sahip "rar" formatına benzer şekilde oluşturmanız ve "FileZilla" vb uygulamalarla websitenize atmanız gerekmektedir. Ardından siteadresi.com/unzipper.php adresine gitmeniz gerekmektedir. Karşınıza alttaki görsel çıkacak.

3279

Bu görseldeki yere ulaştığınızda yapmanız gereken tek şey "Extraction path (optional)" kısmındaki yere .zip uzantılı dosyanızın adını yazmak.

3280

Sonrasında "Unzip Archive" butonuna basacaksınız ve sizin .zip uzantılı dosyanızı bulacak.

3282

Son olarak .zip uzantılı dosyamızı bulduktan sonra, tekrardan "Unzip Archive" butonuna basacaksınız.

3283

Evet işlemimiz tamamlandı .zip uzantılı dosyamızın içindekiler saniyeler içinde websitemize yüklendi. İşlemimiz bu kadardı.

Ek olarak "Archive Zipper" kısmı websitenizdeki dosyaları arşivlemeye yani .zip uzantısına dönüştürmeye olanak sağlıyor. Onu nasıl kullanacağınız hakkında bilgi almak için PM atarak bana ulaşabilirsiniz yardımcı olurum.

Son olarak...

Dediğim gibi bu eklentiyi bir çok kişi biliyor olabilir, ben hem anlatımını yapmak hem de bilmeyenler için bilgilendirici bir konu açmak istedim. Kötü yorumlarınızı ve yukarıda belirttiğim "bunu zaten biliyorduk boş yapma" tarzı yorumlarınızı kendinize saklayınız. Teşekkürler.

Eklentinin indirme linkine
buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Üyelik Yaşı
5 Ay
Bakiye
0,29 TL
Ödül
41
dosya sıkıştırmanın upload ile ne alakkası var ?

Üyelik Yaşı
4 Ay
Ödül
161
dosya sıkıştırmanın upload ile ne alakkası var ?
Bu dosya sıkıştırma işlemi değil. Zip dosyasını veritabanına atıp saniyeler içerisnde çıkartmak, adı üstünde "unzipper" Eğer bütün dosyayı yüklersek diyelim 30 mblik bir dosyamız var bunu websitemize yüklemek düşük bir upload ile uzun sürer. Ama sıkıştırıp unzipper ile açmak daha kısa sürüyor.

gecemor

Python Developer
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
5 Ay
Ödül
56
Öncelikle eline sağlık, her şeyden önemlisi bilmeyen birinin bile anlayabilmesi için bu kadar detaylı anlatman. Forum ortamı da zaten bunu gerektirir, işte az çok bilgisi olan üyelerden arada da olsa beklediğim paylaşımlar bunlar. Ufak tefek şeyleri editleyip açık kaynak olarak 5 liraya 10 liraya satmaktansa böyle yazıp anlatmak, bilgiye bilgi katmak, her şeyin para olmadığını göstermek, fayda sağlamaya çalışmak çok daha karlı bir iştir. 5-10 lirayı her yerden çıkartırsın ama özenip ayrıntılı anlatım yaptıktan sonra kazanacağın insanları 5-10 liraya satın alamazsın.

Ayrıca konunun başında ve sonunda demişsin, "bunu zaten biliyorduk boş yapma" demeyin diye :) Yahu hiç böyle şeyler yazmana gerek yok, boş yapanları rapor edersin olur biter. Ayrıca ne kadar basit ve her yerde bulunan bir script olsa bile senin bunu bilmeyenler için anlattığını fark edemeyen birini sen de fark etme, yazmana devam et :)

İyi forumlar.

Üyelik Yaşı
4 Ay
Ödül
161
Öncelikle eline sağlık, her şeyden önemlisi bilmeyen birinin bile anlayabilmesi için bu kadar detaylı anlatman. Forum ortamı da zaten bunu gerektirir, işte az çok bilgisi olan üyelerden arada da olsa beklediğim paylaşımlar bunlar. Ufak tefek şeyleri editleyip açık kaynak olarak 5 liraya 10 liraya satmaktansa böyle yazıp anlatmak, bilgiye bilgi katmak, her şeyin para olmadığını göstermek, fayda sağlamaya çalışmak çok daha karlı bir iştir. 5-10 lirayı her yerden çıkartırsın ama özenip ayrıntılı anlatım yaptıktan sonra kazanacağın insanları 5-10 liraya satın alamazsın.

Ayrıca konunun başında ve sonunda demişsin, "bunu zaten biliyorduk boş yapma" demeyin diye :) Yahu hiç böyle şeyler yazmana gerek yok, boş yapanları rapor edersin olur biter. Ayrıca ne kadar basit ve her yerde bulunan bir script olsa bile senin bunu bilmeyenler için anlattığını fark edemeyen birini sen de fark etme, yazmana devam et :)

İyi forumlar.
Teşekkürler. Daha öncede böyle bir konu açacaktım ama dedim biliyorlardır ne gerek var durduk yere hakaret yemeyelim. Biliyorum bende bu forumda düzen olduğunu banlanan kullanıcıları görüyoruz. Forum yetkilileri çalışmasa haydi ne haliniz varsa görün dese bu forum küfür kıyametten geçilmez. Tekrardan teşekkür ederim. Ayrıca bedava olan bir eklentiyi parayla satacak kadar düşmedim. Düşenlere'de diyecek sözüm yok. Seviliyorsunuz.

Son Eklenenler Yazılar