Yenilenen Google Search Console İki Yeni Özelliğe Kavuşuyor

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
711
Tepki Puanı
768
Ödül
161
Konum
Eskişehir
Google, geçtiğimiz aylarda internet sitesi sahiplerinin merakla beklediği yenilenen Google Search Console sayfasını kararlı sürümüyle birlikte bizlerle paylaşmıştı. Aradan geçen bu süreç içerisinde birçok kez güncelleme alan sisteme iki yeni özelliğin ekleneceği duyuruldu.

3746
Google Search Console İki Yeni Özellik

Google Search Console, yenilenen arayüzü ve altyapısıyla birlikte birçok yeni özelliği bizlerle kavuşturan sistem sitelerinin arama trafiğini iyileştirmek ve analiz etmek isteyen kullanıcılar için oldukça önemli iki özelliği daha yayına alıyor. Google Search Console üzerinde yer alan test araçlarında halihazırda Zengin Sonuçlar (Rich Results & Snippets), AMP ve URL test etmenize imkân tanıyan araçlar yer alıyor. Bunlara ek olarak eklenecek 2 yeni araç ise Search Console yetkilileri tarafından şu şekilde duyuruldu;

“Google Search Console üzerine eklenecek bu iki yeni araç kod ve yapılandırılmış veri işaretlemesinin doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmenize imkân tanıyacak.” şeklinde belirtildi.

Google Search Console Test Araçlarına Gelen İki Yeni Özellik Ne İfade Ediyor?
Kullanıcılar, internet sitelerinde ve sayfalarında karşılaşmış oldukları hatalara anında müdahale etmelerini sağlayacak bir düzenleme seçeneği sunacak olan Google, yayınlanan & yayınlanacak bu iki özellik sayesinde kullanıcıların hataları gidermek için yapacakları denemeleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceklerini belirtiyor.

  • İşaretlemelerde arama yap,
  • Kodun belirli bölümlerini kopyala ve parçalara ayır.
Herhangi bir bağlantıyı test ettiğiniz esnada karşılaşacağınız yapılandırılmış bir veri hatasına denk geldiğinizde hatanın yer aldığı kod parçasının tamamını kopyalayarak test aracına yapıştırabilir, test alanında parçalara ayırarak tekrardan kopyalama & yapıştırma işlemi yapabilir ve sonuçları hızlıca test edebilirsiniz.

Google Webmasters Twitter Hesabının yapmış olduğu paylaşım -> Twitter Paylaşımına Ulaşmak İçin Tıkla
 
Son düzenleme:

TunahanCLK

Banlı Üye

Üyelik Yaşı
7 Ay
Bakiye
0,07 TL
Mesajlar
153
Tepki Puanı
32
Ödül
41
Konum
root
Böyle Alan vardı diye hatırlırlıyorum hatta mobil uyumlu değilse neresinde sıkıntı var diye gösteriyordu. Yanlışım olabilir.
 

enginozturk

Geliyorum..
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
7 Ay
Mesajlar
711
Tepki Puanı
768
Ödül
161
Konum
Eskişehir
Böyle Alan vardı diye hatırlırlıyorum hatta mobil uyumlu değilse neresinde sıkıntı var diye gösteriyordu. Yanlışım olabilir.
Evet hataları tespit ediyordu artık buna ek olarak anlık olarak Search Console üzerinden hatalara müdahale ederek test etmenize imkan tanıyacak.
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.