''Yukarı Taşı'' Butonu Hakkında, Yanlış Bildikleriniz veya Bilmedikleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zons

𝙎𝙤𝙘𝙞𝙖𝙡 𝙈𝙚𝙙𝙞𝙖 𝙀𝙭𝙥𝙚𝙧𝙩
Paylaşım Ekibi

Üyelik Yaşı
6 Ay
Ödül
156
Herkese Merhaba, 1-2 Gün önce, yukarı taşı hakkında bazı kişilere hatta bu kişileri geçeyim forum da ''Yukarı Taşı'' Özelliğinin, ne olduğunu, nasıl çalıştığını, neye göre, ne zaman kullanacağini bilmeyen çok insan var. hatta bu bilgileri bilipte yanlış kullananlar var, Bu sorun yüzünden (Uyarı, Ban vs) olaylarını kimsenin yaşamasını istemem. O yüzden artık açıklık getirmek istedim ve bu olayı bilmeyenler için çok çok üzgünüm ki 5 ay bu forum da olup daha da bilmeyenler olduğunu sanmıyorum ama yinede bu konu herkesin bilgisini tazeleyecektir.

''Yukarı Taşı'' Butonu nedir, ne işe yarar, hangi konularda kullanılabilir, Nasıl kullanılmalıdır.

Yukarı Taşı Butonu nedir, ne işe yarar?

Konularınızı yukarı taşıyarak, daha çok insanın görmesini sağlayabilirsiniz ve Gün de sadece 1 kez kullanma hakkınız vardır, (24 Saatte sadece 1 kere hak ) o yüzden bu hakkınızı öyle bir zamanda kullanmasınız ki daha çok erişim alabileseniz, ancak bu olay tamamen size bağlıdır.

''Yukarı Taşı'' butonu hangi konularda kullanılabilir
Sadece ''Ticaret'' içeren konularınızı yukarı taşıyabilirsiniz, Ticari konularınızı yukarı taşıyarak, daha çok kişiye erişim sağlayabilirsiniz ve bu sayede ticaretinizi daha çok kişilere ulaştirarak daha çok ticaret yapabilirsiniz hem forum daki ticaret gelişir hem de siz kar edersiniz.

''Yukarı Taşı'' butonu Nasıl Kullanılır?

Bakın gerçekten bunu çoğu kez anlattım ama anlatmama rağmen anlamayan kişileri gördüm, anlam veremiyorum neyse, evet, nasıl kullanılır?

Şimdi bir ticaret konunuz var ve yukarı taşıma hakkınız mevcut diyelim, ama konunuza X kişisi yorum yapmış, yapdiği yorum: PM gelir misiniz? siz ise ona cevap vermeden PM'den X kişisine cevap veriyorsunuz ama konuda o kişiye cevap vermeyerek, herkese açık şekilde bir cevap verebilirsiniz. Örn Yorum: (Şu kadar bakiyem var iş alımı açık vs) ve bu da zaten en doğal hakkınız o kişiye cevap verme ya da vermeme gibi bir zorunluluğunuz yok ki? neden vereyim veya vermemeyim tamamen o kişilere (üyelere bağlıdır

kurallarda yazan olay ise ''art arda'' 2 tane bir üyenin kendi konusuna mesaj yazar ise (cevap yani) o kişi uyarı alabilir hatta alır yani. şimdi bu olaya örnek verecek olursam diyelim Y kişisinin konusu var, kimse yazmamış ve kendi konusuna gidip ''Güncel'' veya bir başka birşey evet bu ihlaldir neden? spam kasıyor ve foruma tamamen kirlilik ve zaten bu ihlali yapamıyor nedenine gelecek olursak bir başka üye yazmadan o konu sahibi yazarsa eski mesjaına ekleme yapılıyor o yüzden kendi konusuna cevap vermesi için bir başkası yazması lazım ki, konusuna mesaj eklemesi yapabilsin

X kişisi gelip bir yorum yaparsa, o X kişisine cevap vermeyerek ''Güncel'' yazabilir veya Sınırsız şu kadar bakiyem var, veya iş alımı açıktır bunu yazabilir neden yazabilir? çünkü araya başka bir üye yazmış o yüzden konu sahibine yazma hakkı düşüyor ve o hakkı ya o kişiye ya da herkese açık şekilde bir cevap verebilir, bu sorunu bilmeyenler için çok büyük bir sorun'du tabi bu bana göre ama bu konunun sabitlenmesi herkes ve yönetim açısından çok çok iyi olabilir.

Eksiklerim var ise kimse kusura bakmasın ama forumun başından beri bu konuya değinmek istemiştim, bugüne kısmetmiş, sabitlenmesini umut ediyorum..

Örnek sorun olmayan, (Resimli Anlatım) ve bu şekilde cevap hakkınızı kullanılması:

Ben bu kişiye PM dönüş yaptım ama konu da cevap vermedim, peki niye?
ben bu adama zaten dönüş yapıyorum, konu da cevap olarak ''dönüş yapıldı'' yazsam konu yine yukarı taşınacak ve herhangi bir sorun olmayacak ama ben cevap vermeyerek ''herkese hitap eden'' bir cevap veriyorum, neden? diğer kişiler de iş alımının, reklam alımının, daha iyi, aktif olduğunu bilmesini istememdir. ve tamamen benim hakkım, zorunluluğu yok diye biliyorum bildiğim kadarıyla zaten de böyle.

Resimli Örnek: (Hiçbir sorun olmayan, kullanılabilir)
Adsız.png

Resimde de gördüğünüz gibi, Y kişisi X kişisine cevap vermiyor, ''herkese hitap eden'' bir cevap veriyor. bu her üyenin kendisine bağlıdır, En doğal hakkıdır. ya cevap verir ya cevap vermez bu kural sadece konu için geçerlidir, Y Kişisi tabiki de PM'den zaten iletişime geçecektir.

Y kişisi 2 tane alt alta yorum yapsaydı, o zaman sorun olabilirdi. demek istediğim, vurgulamak istediğim nokta ektedir, inşAllah artık anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:

Daryl

Entrepreneur
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
6 Ay
Ödül
361
Konu sabitlendi, elinize sağlık (y)

Zons

𝙎𝙤𝙘𝙞𝙖𝙡 𝙈𝙚𝙙𝙞𝙖 𝙀𝙭𝙥𝙚𝙧𝙩
Paylaşım Ekibi

Üyelik Yaşı
6 Ay
Ödül
156
Konu sabitlendi, elinize sağlık (y)
Teşekkür ederim, VirgülNet'in daha iyi bir yerlere gelmesi için çalışmaya, çabalamaya devam ediyoruz :)
Her Zaman Daha İyisi İçin

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.