Zaman Yönetimi Konusunda Kullanabileceğiniz 5 Uygulama

Daryl

Entrepreneur
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
9 Ay
Mesajlar
1,408
Tepki Puanı
1,902
Ödül
361
Konum
Antalya
Yeryüzünde yaşayan her insanın özellikleri birbirinden farklıdır. Yaşımız, cinsiyetimiz, yeteneklerimiz, düşüncelerimiz tamamen diğer insanlardan farklıdır. Tüm insanların ortak noktada buluştuğu tek şey günü 24 saat olarak yaşamalarıdır. Belki günümüzde yaşayan insanlar en şanslı insanlardır. Teknoloji gelişmelerin gereğinden fazla olması, vaktin de verimli olarak kullanılmasına katkı sağlıyor. Bu yazımız içerisinde özellikle gününü bilgisayar başında geçiren webmaster arkadaşlara zaman yönetimi konusunda kullanabilecekleri 5 uygulama hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

RescueTime

8098


Rescuete yazılımı hem mobil hem de bilgisayarlarınız üzerinden kullanabilirsiniz. Oldukça etkili bir zaman yönetim aracı olan bu yazılım bilgisayar ve akıllı cihazınızdaki tüm aktiviteleri kontrol altına alıyor. Gün içerisinde maillere harcadığınız zaman, internet gezintilerine harcadığınız zaman, Youtube videolarına harcadığınız zaman, en çok ziyaret ettiğiniz web siteleri ve sosyal medyaya harcadığınız zamanı sizlere gösteriyor. Günlük, haftalık, aylık hazırlanan raporlar ile acı gerçekleriniz ile üz yüze kalabiliyorsunuz. Sürekli işlerinizi aksatıyor ve bunun nedenini bilemiyorsanız bu araç sizlere neden iş aksattığınızı söyleyecektir.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rescuetime.android&hl=tr
App Store: https://apps.apple.com/us/app/rescuetime/id966285407

Focus

8093


İnternet dünyasında yer alan her bireyin başından geçen bir olaydan bahsetmek istiyorum; Aldığımız bir işe büyük bir hevesle başlar, tam sonuna doğru geldiğinde bir 5 dakika mola vereyim deriz. Twitter, Instagram, Youtube ve diğer web siteleri derken bir bakmışız ki saatler geçmiş. Yahu biz çalışmıyor muyduk? Hani 5 dakika mola verecektik? Mac cihazı kullanan kişiler için tasarlanan Focus bu soruna tamamen çözüm odaklı geliştirilmiş görünüyor.

Mac cihazınıza Focus programını kurmanız ile beraber kendinize bir çalışma, iş saati belirlemeniz gerekiyor. İş saati belirledikten sonra ziyaret etmemeniz gereken internet sitelerini bir kara liste içerisine eklemeniz isteniyor. Örneğin 1 saat aralıksız çalışmanız gerekiyor. Focus bu süre içerisinde kara listede yer alan sitelere girmemenizi sağlıyor. 1 saat çalışma 10 dakika mola şeklinde bir çalışma şekliniz varsa o 10 dakika içerisinde istediğiniz kadar siteye giriş yapabilirsiniz. 2 haftalık deneme sürümü bulunan bu yazılımı 20 dolar ödeyerek ömür boyu kullanabilirsiniz.

App Store: https://apps.apple.com/us/app/focus-time-management/id777233759

Calm

8095


Hemen hemen birçok kişi çalışma hayatında zaman yönetimi yapamadığından şikayet eder. Bizim gibi insanların verimli çalışamamasının en büyük nedeni molaları verimli kullanamadığımızdan kaynaklanmaktadır. Bazı zamanlarda mola süremiz içerisinde dahi işlerle uğraşıyor kendimize hiç özel zaman ayıramıyoruz. İşten iyice sıkıldığımızda ise tüm işi bırakıp sağa sola saldırıp internette vakit geçiriyoruz. Calm mola sürelerini değerlendirmek isteyen kişilere 3 ile 25 dakikalık kısa egzersizler sunuyor.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.calm.android&hl=tr
App Store: https://apps.apple.com/tr/app/calm/id571800810?l=tr

Toggl

8096


Oldukça büyük bir ekip tarafından oluşturulan Toggl, insanların çalışırken akıp giden zaman kavramının fark edilmesini istiyor. Bu uygulama size kaç saat çalışırsanız ne kadar para kazanacağınızı gösteriyor. Çalışmalarınızda saatlik ücret alıyor ya da saatlik ücretinizin ne kadar olduğunu merak ediyorsanız bu uygulamanın oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.toggl.giskard&hl=tr
App Store: https://apps.apple.com/us/app/toggl-time-tracker-for-work/id1291898086

Papier

8097


Bir insanın kafasında gün içerisinde 60,000 düşünce geçtiğini belirten Papier, bazı insanlarda düşünce sayısının 150,000'e kadar çıktığını savunmaktadır. Papier, Google Chrome ile ortaklaşa çalışan bir not alma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde çalışırken aklınıza gelen fikirleri anında not almalarına olanak sağlıyor. Bu sayede işiniz bölünmüyor, düşünce akışı aklınızda kaldığı yerden devam ediyor.

Eklenti adresi: https://chrome.google.com/webstore/detail/papier/hhjeaokafplhjoogdemakihhdhffacia
 

Üyelik Yaşı
7 Ay
Bakiye
7,23 TL
Mesajlar
252
Tepki Puanı
176
Ödül
61
Konum
Your System
Güzel ve işe yarar uygulamalar konu için teşekkürler.
 

tapir

Bütün ayazların ortasında
Platin Üye

Üyelik Yaşı
4 Ay
Mesajlar
1,228
Tepki Puanı
671
Ödül
161
Yaş
26
Konum
Sinop
Eline sağlık hocam.
 

Üyelik Yaşı
2 Ay
Mesajlar
52
Tepki Puanı
13
Ödül
29
Konum
Osmaniye
Elinize saglik hocam guzel ve ise yarar ama bu zaman yonetiminden cok hani gonderi planlayicilar falan var ya instagram icin facebook icin falan onlari konu alan bir yazi da paylasirsan guzel olur:)
Onlardan zaman alabiliyor bazen hele ki cok hesabi ayni anda yonetmeye calisiyorsak:)
 

Daryl

Entrepreneur
Yönetici
Moderator

Üyelik Yaşı
9 Ay
Mesajlar
1,408
Tepki Puanı
1,902
Ödül
361
Konum
Antalya

Üyelik Yaşı
9 Ay
Mesajlar
121
Tepki Puanı
84
Ödül
36
Faydalı makale teşekkürler hocam.
 
Üst
Bibors Borsa, Döviz ve Kripto para hakkında her şey.